Polska

Konfederacja wraca na Facebooka. Partia wciąż żąda odszkodowania

Piotr Kurek
Konfederacja wraca na Facebooka. Partia wciąż żąda odszkodowania
11

Po 16 miesiącach nieobecności Konfederacja wraca na Facebooka. Profil partii politycznej został zablokowany w styczniu 2022 r. za łamanie regulaminów serwisu.

Na początku 2022 r., gdy Meta zdecydowała się na usunięcie profilu Konfederacji na Facebooku, firma stała na stanowisku, że zrobiła to ze względu na ciągłe łamanie regulaminu przez partię polityczną - chodziło o posty związane z pandemią COVID-19. Konfederacja długo walczyła z Meta o powrót na Facebooka. Doszło nawet do sytuacji, gdzie w sprawę zaangażowany został polski wymiar sprawiedliwości. Teraz okazuje się, że firma zmienia zdanie i Konfederacja może powrócić na Facebooka. Co ciekawe, o powrocie partii na popularnym serwisie społecznościowym informuje Janusz Cieszyński - Minister Cyfryzacji.

Na swoim profilu na Twitterze pisze tak: Presja ma sens. Profil Konfederacji na Facebooku wraca. Możemy się nie zgadzać, ale dla @pisorgpl wolność słowa zawsze będzie najważniejsza.

Konfederacja wraca na Facebooka - po półtora roku nieobecności

Do tych informacji odnieśli się też politycy Konfederacji, którzy również komentują sprawę na Twitterze. Michał Wawer, Skarbnik Konfederacji i wiceprezes Ruchu Narodowego komentuje tak:

Polityk dodaje również, że Niestety Meta nawet teraz po raz kolejny rozpowszechnia kłamstwa.Konfederacja nigdy nie publikowała fałszywych informacji o pandemii. Meta nie potrafi wskazać żadnego przykładu takiego wpisu. Będziemy kontynuować sądową walkę o przeprosiny i odszkodowanie.

Również biuro prasowe firmy Meta zabrało głos w tej sprawie. W udostępnionym przez serwis rp.pl oświadczeniu czytamy:

Podczas pandemii usunęliśmy Stronę Konfederacji na Facebooku, ponieważ wielokrotnie publikowała szkodliwe informacje na temat Covid-19, które mogły przyczyniać się do zwiększenia ryzyka zachorowania lub rozprzestrzeniania się choroby. Było to niezgodne z naszymi politykami stworzonymi na podstawie wytycznych międzynarodowych organizacji zajmujących się ochroną zdrowia. W wyniku ogłoszenia przez WHO, że wirus Covid-19 nie stanowi już globalnego zagrożenia dla zdrowia, oraz ze względu na zbliżające się wybory parlamentarne w Polsce, ustaliliśmy, że interes publiczny przewyższa obecnie ryzyko wyrządzenia przez Stronę bezpośredniej szkody. Z tego względu przywracamy stronę Konfederacji i dopuszczamy jej treści jako warte publikowania.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news