Sony

Kolejna premiera i nowe smartfony Sony? Może być ciekawie

MS
Maciej Sikorski
10

Branża mobilna zdecydowanie nie pozwala się nudzić – związane z nią imprezy organizowane są coraz częściej i nierzadko bywa tak, że na przestrzeni kilku tygodni dochodzi do wielu ciekawych wydarzeń. Parę dni temu swoje nowe produkty prezentowały korporacje Nokia i Apple, kurz jeszcze nie zdążył opaś...

Branża mobilna zdecydowanie nie pozwala się nudzić – związane z nią imprezy organizowane są coraz częściej i nierzadko bywa tak, że na przestrzeni kilku tygodni dochodzi do wielu ciekawych wydarzeń. Parę dni temu swoje nowe produkty prezentowały korporacje Nokia i Apple, kurz jeszcze nie zdążył opaść, a tymczasem już pojawiają się doniesienia dotyczące kolejnej imprezy. Tym razem gospodarzem ma być Sony. Czego należy się spodziewać? Nowych smartfonów…

Jeżeli wierzyć informacjom napływającym z Azji, to 12 listopada Sony zaprezentuje w Szanghaju nowe produkty. Należy się spodziewać przede wszystkim modelu Xperia Z1S, czyli mniejszej wersji flagowca Z1. Nie będzie to wydarzenie przełomowe - niedawno w Japonii zaprezentowano model Z1f, do którego nowy sprzęt może być bliźniaczo podobny. Po tamtej premierze nie było jednak jasne, czy smartfon z literką "f" trafi na rynek międzynarodowy. Teraz staje się to bardziej prawdopodobne, choć znów nie brakuje głosów przekonujących, że "s" będzie sprzedawany wyłącznie na jednym rynku, czyli w Chinach.

Jeżeli prawdziwa okaże się ta druga opcja, to stwierdzę, że nie do końca rozumiem tę taktykę. Sony stworzyło ciekawy sprzęt (to nie są spekulacje – przecież ten produkt fizycznie istnieje) i czai się z jego globalną promocją oraz sprzedażą. Zwłoka działa w tym przypadku na ich niekorzyść i mogą to wykorzystać inne firmy. Z ostatecznym komentarzem należy się oczywiście wstrzymać do dnia ewentualnej premiery i doniesień, dotyczących planów sprzedażowych.

Pogłoski nie kończą się na mniejszej wersji flagowca Z1 – wspomina się również o budżetowym fablecie. Podobno sprzęt doczeka się 6-calowego wyświetlacza oraz ośmiordzeniowego procesora MediaTek, o którym swego czasu było dość głośno (został skrytykowany m.in. przez firmę Qualcomm). Przyznam, że ten produkt wzbudza u mnie większe zainteresowanie, niż mini flagowiec – przede wszystkim ze względu na świeżość informacji. Do tej pory Sony trudno było posądzić o bardzo atrakcyjne ceny sprzętu – za markę trzeba było zapłacić odpowiedni "podatek" i nikogo specjalnie to nie dziwiło. Zastanawiam się zatem, czy ich "tańszy sprzęt" może być faktycznie konkurencyjny pod względem ceny?

Jeżeli japońska firma zdecyduje się wprowadzić do sprzedaży fablet z niezłymi (ale nie topowymi) parametrami i w naprawdę dobrej cenie, to może nim zainteresować sporą grupę klientów. Ten segment rynku smartfonów szybko rośnie i przybywa ludzi, którzy chętnie widzieliby w swoich dłoniach pokaźnych rozmiarów „inteligentny telefon”. Miejsce premiery takiego produktu wydaje się nie być przypadkowe – wybrano chińską metropolię, bo to właśnie z urządzeniami korporacji z Państwa Środka fablet Sony może walczyć o użytkowników. Zapowiada się zatem ciekawe wydarzenie, które powinno przynieść trochę świeżych informacji na temat poczynań i planów japońskiego gracza w biznesie mobilnym.

Źródło grafiki: knowyourmobile.com
Źródło informacji: slashgear.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: