Android

Kolejna nakładka na Androida przejęta przez dużego gracza. Tym razem Cover przez Twittera

Grzegorz Ułan
Kolejna nakładka na Androida przejęta przez dużego gracza. Tym razem Cover przez Twittera
9

Trzy miesiące temu Aviate zostało przejęte przez Yahoo!, a dziś kolejna nakładka na Androida doczekała się nowego właściciela. Mowa o Twitterze, który przejął cały zespół pracujący nad tym projektem. Ta ciekawa tendencja, którą zainicjowało Yahoo!, pokazuje, że więksi gracze tym o to sposobem chc...

Trzy miesiące temu Aviate zostało przejęte przez Yahoo!, a dziś kolejna nakładka na Androida doczekała się nowego właściciela. Mowa o Twitterze, który przejął cały zespół pracujący nad tym projektem.

Ta ciekawa tendencja, którą zainicjowało Yahoo!, pokazuje, że więksi gracze tym o to sposobem chcą dotrzeć do większej grupy użytkowników. Choć z drugiej strony, czy te nakładki są aż tak popularne, by tą akurat drogą wkupić się w łaski użytkowników Androida?

Sam testowałem ich już kilka, ale zawsze po jakimś czasie wracałem do domyślnego launchera, przy okazji kolejnego formatu. Ładnie to wygląda, może i jest użyteczne, ale w końcu i tak okazuje się dodatkowym obciążeniem systemu i zwykłym skrótem do najczęściej używanych aplikacji. Osobiście załatwiam to po prostu folderami na domyślnym pulpicie, a takie nakładki okazują się tylko miłą i okresową odmianą.

Niemniej interesująco zapowiada się ten rok w tym temacie i obiecująco dla pozostałych twórców takich launcherów. Są jeszcze gracze bez takiej nakładki w swoim portfolio:).

Strona główna projektu Cover.
Aplikacja do pobrania z Google Play.

Źródło.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu