Mobile

FireChat hit ostatnich tygodni na iOS trafia na Androida!

Tomasz Krela
FireChat hit ostatnich tygodni na iOS trafia na Androida!
13

Jakie melodie lubimy najbardziej? Takie, które już kiedyś słyszeliśmy. Można powiedzieć, że podobnie jest w świecie elektroniki użytkowej. Coraz częściej mamy styczność ze starymi pomysłami, które kojarzymy z poprzedniego wieku, a teraz powracają w nowym opakowaniu, dopracowane i dostosowane do obec...

Jakie melodie lubimy najbardziej? Takie, które już kiedyś słyszeliśmy. Można powiedzieć, że podobnie jest w świecie elektroniki użytkowej. Coraz częściej mamy styczność ze starymi pomysłami, które kojarzymy z poprzedniego wieku, a teraz powracają w nowym opakowaniu, dopracowane i dostosowane do obecnych realiów. Podobnie jest z aplikacją FireChat, która w ostatnich tygodniach zdobyła bardzo dużą popularność wśród użytkowników iPhone’ów, a teraz dostępna jest też na smartfony z Androidem.

FireChat to kolejny komunikator, który zagości w telefonie. Jednak wyróżnia się on jedną rzeczą na tle podobnych aplikacji obecnych na rynku. Komunikator ten pozwala na prowadzenie rozmów bez dostępu do internetu. Dla jednych może to brzmi niedorzecznie, ale jeśli się dobrze zastanowimy i cofniemy się w czasie o dobre kilka lat, to korzystaliśmy już z takich rozwiązań.

Komunikator internetowy bez internetu brzmi kuriozalnie. Jednak FireChat doskonale łączy ze sobą to, co stare z tym, co nowe. Aplikacja ta pozwala na prowadzenie komunikacji przy pomocy internetu. Do aplikacji logujemy się przy pomocy konta Facebooka i możemy zacząć prowadzić rozmowy z naszymi znajomymi, ale również zobaczyć, o czym rozmawiają inni użytkownicy tej aplikacji, wybierając tryb „Wszyscy”.

FireChat, jak wspomniałem, do prowadzenia komunikacji nie potrzebuje dostępu do internetu. Aplikacja pozwala wykorzystać łączność Bluetooth oraz Wi-Fi Direct do nawiązania połączenia z osobami, znajdującymi się naszym pobliżu. To właśnie tej funkcji prowadzenia rozmów w najbliższym otoczeniu (poprzez Bluetooth) używaliśmy już w przeszłości. Teraz powraca w nowej odsłonie.

Aplikacja pozwala rozpocząć lub przyłączyć się do konwersacji, mających miejsce w naszej najbliższej okolicy. Taka formuła działania wydaje się być idealna do wykorzystania, np. podczas konferencji, prelekcji, czy innych imprez mniej lub bardziej formalnych, podczas których wiele osób znajduje się na niewielkiej przestrzeni. Pomysł jest bardzo prosty i to chyba w tej prostocie tkwi jego siła. Pozornie ograniczenie odległości stało się wyróżnikiem, który przyciąga użytkowników. Dawniej ograniczenia zastosowania łączności Bluetooth zniechęcały do takich produktów, dziś jest zupełnie inaczej.

Pisząc i mówiąc o FireChat nie sposób nie mieć skojarzeń z rozmowami prowadzonymi przy ognisku, które skupiały kilka osób w jednym miejscu. Oby tylko tego typu aplikacje nie oduczyły nas rozmawiać ze sobą w tradycyjny sposób. FireChat może być też ciekawym rozwiązaniem, które pozwali poznać nowe osoby, znajdujące się w naszym pobliżu. Bez wątpienia warto sprawdzić jej możliwości, zarówno na Androidzie, jak i iOS.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu