6

Kodi 15 „Isengard” z toną ulepszeń oraz stabilną wersją na Androida

Zadebiutowała właśnie najnowsza wersja multimedialnej platformy Kodi. Wydanie z numerkiem 15 jest oznaczone nazwą kodową „Isengard” to znaczące ulepszenia w odtwarzaniu i wydajności, a także pierwsze stabilne wydanie dla Androida wspierające 4K i kodeki HEVC. Kodi 15 to prawdopodobnie jedno z największych wydań tej platformy. Twórcy zaimplementowali tutaj całą masę usprawnień i poprawek. Odtwarzacz doczekał się […]

Zadebiutowała właśnie najnowsza wersja multimedialnej platformy Kodi. Wydanie z numerkiem 15 jest oznaczone nazwą kodową „Isengard” to znaczące ulepszenia w odtwarzaniu i wydajności, a także pierwsze stabilne wydanie dla Androida wspierające 4K i kodeki HEVC.

Kodi 15 to prawdopodobnie jedno z największych wydań tej platformy. Twórcy zaimplementowali tutaj całą masę usprawnień i poprawek. Odtwarzacz doczekał się wsparcia dla płynnego przełączania między poszczególnymi rozdziałami w plikach MKV (a także innych kontenerowych formatów). Dodano do niego również adaptacyjne przewijanie. Użytkownik ponadto łatwiej teraz będzie wyszukiwał ścieżkę dźwiękową oraz napisy – Kodi ma je podsuwać automatycznie. Przebudowano również mechanizm zarządzania dodatkami, które stanowią jeden z największych atutów tej platformy. Ma być prościej i bardziej intuicyjnie. Wszystko to dopełnia zmiana modelu prac nad tłumaczeniami interfejsu – teraz będą one działały na zasadzie dodatków, a więc twórcy otrzymają możliwość aktualizowania ich niezależnie od samego programu.

https://youtu.be/5wn4KIJcHNI

https://youtu.be/2QrhphxMJCQ

Kodi 15 wprowadza również znaczące nowości na Androidzie. Twórcy zaimplementowali tutaj sprzętowe przyśpieszenie dla kodeków HEVC. Możliwe zatem stało się odtwarzanie wideo w rozdzielczości 4K, choć trzeba zaznaczyć, że skorzystają z tej możliwości jedynie posiadacze wybranych urządzeń. HEVC jest teraz również akcelerowany również na Window, gdzie ponadto dodano obsługę DirectX Video Acceleration.

2015-07-23_120452

Nowa wersja platformy Kodi to również zupełnie odświeżony silnik dźwiękowy AE. Zastąpił on stare rozwiązanie, które było mocno ograniczone w dzisiejszych realiach. Teraz możliwe będzie nie tylko odtwarzanie materiałów w znacznie wyższej jakości, ale również modyfikowanie dźwięku w czasie rzeczywistym np. za pomocą korektora.

2015-07-23_120505

Nowa wersja kończy ze wsparciem dla starszych systemów. Teraz, aby skorrzystać z Kodi potrzebujemy przynajmniej Androida 4.2, iOS 5.1, OS X 10.7 lub Ubuntu 12.10. Wydanie to jest jednocześnie pierwszym, które jest ogólnodostępne jako stabilna wersja w sklepie Google Play. Szczegółowe informacje na jego temat znajdziecie oczywiście na oficjalnej stronie projektu.