Apple

Jak wygląda klawiatura przyszłości według Apple? Dosyć niecodziennie

AL
Albert Lewandowski
9

Apple do perfekcji opanowało sztukę wprowadzania na rynek nowych rozwiązań. Nawet jeżeli wcześniej się już jakieś pojawiło, to firma z Cupertino umiała lepiej je wykorzystać i skuteczniej udowodnić ludziom jego wartość. Tym razem producent szykuje dla nas nową klawiaturę. Czegoś takiego się nie spodziewacie, jednak sam pomysł może brzmieć znajomo.

Dwa w jednym

Apple zgłosiło następujący patent: podwójny wyświetlacz. Nie jest to może nic innowacyjnego i podobne wnioski patentowe składali już rywale, ale w tym przypadku warto wspomnieć o możliwościach tego konkretnego rozwiązania i o tym, czego możemy spodziewać się w kolejnych urządzeniach z Cupertino.

Warto wspomnieć, że ten patent ma zostać wykorzystany w nowym urządzeniu i specjalne zawiasy, które możemy podziwiać, nie pozwolą na połączenie ze sobą, np. dwóch iPadów. W tym przypadku jeden panel może być wykonany w technologii OLED, podczas gdy drugi w IPS TFT LCD. Takie połączenie pozwoliłoby wyświetlać dodatkowe informacje na kolejnym wyświetlaczu, sprawdziłoby się idealnie jako miejsce na menu kontekstowe, stanowiąc rozbudowany Touch Bar z najnowszych Macbooków. Co więcej, mogłoby być idealną powierzchnią roboczą dla rysika, Apple Pencil.

Ostatnia opcja wydaje się być najbardziej uniwersalna. Mianowicie drugi ekran dałby radę działać jako klawiatura i przy wykorzystaniu do niego silników haptycznych, moglibyśmy otrzymać całkiem przyjemne narzędzie do pisania, mogące zamienić się w każdej chwili w coś innego.

Pieśń przyszłości

W dodatku producent wspomniał we wniosku o zastosowaniu specjalnych warstw ochronnych, skutecznie uniemożliwiających powstawanie refleksów. W urządzeniach mobilnych to niezwykle pożądany dodatek. Niestety, wiele z patentów Apple nigdy nie pojawi się przed szerszą publicznością oficjalnie, ale tym razem jest nadzieja, że będzie inaczej.

Producent wprowadził w Macbookach Touch Bar w 2016 roku. Dwa, odpinane wyświetlacze byłyby genialnym wyróżnikiem w nowym modelu tej uznanej serii laptopów, wprowadzając jednocześnie Apple w segment prawdziwych hybryd (iPad Pro z klawiaturą trudno do niego zaliczyć). Zresztą dotykowa klawiatura sprawdziła się nawet w Lenovo Yoga Book. Znając Amerykanów, przygotowaliby coś znacznie lepszego i przyjemniejszego dla użytkownika, więc o sukces takiej propozycji mogliby być spokojni.

Co myślicie na temat nowego, taniego Macbooka wyposażonego wyłącznie w dwa dotykowe panele?

źródło: Apple Insider

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: