Seriale

Nowy serial CANAL+ jak skandynawski kryminał. KLANGOR na zwiastunie i z datą premiery

Konrad Kozłowski
Nowy serial CANAL+ jak skandynawski kryminał. KLANGOR na zwiastunie i z datą premiery
3

Możemy zacząć odliczać do premiery nowego serialu CANAL+ pt. "Klangor". Zobaczcie zwiastun polskiej produkcji w skandynawskim stylu.

W przeciwieństwie do "Kruka" czy "Nielegalnych", "Klangor" zdaje się nie być tak wyczekiwanym i promowanym serialem CANAL+. A szkoda, bo udostępnione przez stację materiały pozwalają sądzić, że będziemy mieli do czynienia z naprawdę dobrą lokalną produkcją, której styl przypomina najpopularniejsze skandynawskie seriale. Lubujemy się, jak cała reszta świata, w tego rodzaju serialach, a twórcy "Klangora" wpadli na świetny pomysł umiejscowienia akcji tej produkcji w nadmorskiej okolicy. Wietrzne, zimne otoczenie sprawia, że podczas seansu czujemy się wyjątkowo, wręcz nieswojo i zwiastun "Klangora" obiecuje właśnie taką atmosferę na przestrzeni serii.

Te 3 filmy mogą zdefiniować Netfliksa na lata. Najbardziej wyczekiwane produkcje

Obsada serialu KLANGOR

W roli głównej wystąpi Arkadiusz Jakubik, który wciela się w Rafała Wejmana. Jego żonę, Magdę, zagrała Maja Ostaszewska. Małżeństwo nie mieszka razem - Rafał pracuje w Polsce w zakładzie karnym jako psycholog, natomiast Magda na co dzień przebywa w Niemczech, gdzie również pracuje. To jednak z Rafałem mieszkają ich dwie nastoletnie córki, które stawiają przed ojcem nie lada wyzwanie wychowawcze. W opisie serialu mówi się nawet o drugim etacie Rafała Wejmana, który musi samodzielnie radzić sobie z prowadzeniem domu.

Ten film mógł uratować uniwersum DC cztery lata temu. Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera – recenzja

Okazuje się bowiem, że przestrzeganie regulaminu i praca zgodnie z przepisami, w tym rozmowy z osadzonymi, są łatwiejsze od domowych obowiązków. W drugoplanowych rolach zobaczymy między innymi Wojciecha Mecwaldowskiego oraz Aleksandrę Popławską, a obsadę uzupełnia młode pokolenie, czyli Maciej Musiał (Ariel Galej), Katarzyna Gałązka (Hania Wejman) oraz Matylda Giegżno (Gabi Wejman). Opis zdradza też, jak dużą rolę odegrają w historii - w KLANGORZE trójka młodych aktorów buduje wspólnie jedną z osi fabularnych serialu.

O czym opowiada KLANGOR? Fabuła serialu

Pomysł na fabułę serialu powstał w ramach programu CANAL+ SERIES LAB, który daje szanse młodym twórcom filmowym (m. in. scenarzystom, reżyserom) na zaistnienie.  "Klangor" jest pierwszym projektem zrealizowanym na bazie pomysłu z tego programu - autorem scenariusza jest Kacper Wysoki, a całość oparto na pomyśle Tomasza Kamińskiego. Historia "Klangora" opowiada o tragedii rodzinnej, z którą będą musieli zmierzyć się Wejmanowie.

Netflix może zablokować dzielenie kont. Niektórzy dostają ostrzeżenia

Wskutek wydarzeń Rafał - ojciec, zwykły człowiek w niezwykłych okolicznościach - będzie musiał samodzielnie, przeciwko wszystkiemu i wszystkim, dociekać prawdy. Sam tytuł serialu nawiązuje do nadziei, która jest motorem działań postaci Arkadiusza Jakubika. Klangor to jednostajny dźwięk rozlegający się wysoko w powietrzu, zwł. głos żurawi ciągnących w przelocie. Sądzę, że nie dotyczy to tylko ptactwa lecącego, bo te same odgłosy wydają one siedząc, chodząc, płynąc itp. (źródło).

Zwiastun "Klangor" i data premiery

Oglądając zwiastun nie sposób nie dostrzec podobieństw do kryminałów i dramatów, które znamy, ale twórcy obiecują, że na kilku polach produkcja będzie wyjątkowa. Producentem serialu jest Łukasz Dzięcioł, którego pamiętam z prac nad "Krukiem", który pod względem realizacyjnym (ujęcia, kadry, lokalizacje) był świetną produkcją, dlatego wobec poziomu "Klangora" nie mam żadnych obaw. Premiera "Klangor" na CANAL+, CANAL+ 4K Ultra HD oraz CANAL+ online już 26 marca.

 

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu