Polska

Rosyjscy hakerzy chcą wysadzić w powietrze polską firmę. W jaki sposób?

Kacper Cembrowski
Rosyjscy hakerzy chcą wysadzić w powietrze polską firmę. W jaki sposób?
4

Rosyjscy hakerzy zaatakowali jedną z największych polskich firm. Killnet ma na celowniku Grupę Azoty.

Killnet zaatakowało Grupę Azoty

Rosyjska grupa hakerska Killnet obrała sobie za cel Grupę Azoty, a dokładnie serwery zakładów chemicznych znajdujących się w Policach. Sprawa wyszła na jaw za sprawą tweeta na koncie o nazwie CyberKnow, które na bieżąco śledzi wszystkie informacje związane z wydarzeniami w cyberprzestrzeni.

Polski oddział Business Insidera skontaktował się z Grupą Azoty w celu potwierdzenia wszystkich informacji. Firma potwierdziła atak hakerski, a Monika Darnobyt, rzeczniczka Grupy Azoty, skomentowała sprawę w następujący sposób:

Systemy bezpieczeństwa Grupy Azoty od kilku godzin odnotowują wzmożone próby ataków. Obecnie wszystkie systemy działają prawidłowo i wbrew rozpowszechnianym informacjom nie doszło do skutecznego ataku na spółki grupy kapitałowej.

Źródło: Depositphotos

Z informacji udostępnionych Business Insiderowi możemy się więc dowiedzieć, że próby ataków hakerskich faktycznie miały miejsce, lecz całe szczęście żadna nie okazała się skuteczna, co jest świetną informacją, mając na uwadze zamiary Killnetu.

Przerażające zamiary Killnet. Rosjanie chcieli doprowadzić do wybuchu

Jak mogliśmy przeczytać w tweecie CyberKnow, rosyjscy hakerzy chcieli... wysadzić zakład chemiczny Grupy Azoty w powietrze. Zostawiona przez grupę hakerów wiadomość była następująca:

W ramach małego prezentu od naszej grupy, zatrzymaliśmy na nieokreślony czas sieć korporacyjną dla pracowników zakładów chemicznych Grupy Azoty. Mamy nadzieję, że w fabryce coś wybuchnie i na świecie będzie mniej agresywnej szumowiny.

Źródło: Depositphotos

To nie pierwszy raz, kiedy Killnet wyprowadza tak poważne ciosy. Na łamach Antyweb informowaliśmy już o tym, jak hakerzy zaatakowali mnósto czeskich stron internetowych, aplikację Czeskich Kolei oraz nawet lotniska, a także jak Killnet wypowiedziało cyberwojnę takim krajom jak Stany Zjednoczone, Niemcy, Włochy, Litwa, Rumunia, Łotwa, Estonia, Ukraina, Wielka Brytania oraz Polska.

Źródła: Business Insider Polska, Twitter @Cyberknow20

Stock Image from Depositphotos

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news