Muszę przyznać, że w ostatnim czasie namnożyło się w Polsce imprez tego typu. Bez wątpienia też jest to okazja dla organizatorów na wychwycenie talent...
Muszę przyznać, że w ostatnim czasie namnożyło się w Polsce imprez tego typu. Bez wątpienia też jest to okazja dla organizatorów na wychwycenie talentów programowania w naszym kraju, a dla nich szansa na uczestnictwo w ciekawych projektach czy choćby zdobycia inwestycji do swoich, nad którymi aktualnie pracują.
Najbliższą okazja ku temu będzie BrainCode Mobi, hackathon organizowany przez Allegro i Akademię Górniczo Hutniczą w Krakowie, Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji, Katedra Telekomunikacji, Uniwersytet Adama Mickiewicza, Wydział Matematyki i Informatyki w Poznaniu, Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.
Do udziału w tym hackathonie zgłaszać się mogą początkujący studenci jak i doświadczeni developerzy, testerzy czy projektanci UX zainteresowani tworzeniem aplikacji mobilnych.
Uczestnicy podzieleni zostaną na czteroosobowe zespoły i będą rywalizować ze sobą w dwóch kategoriach konkursowych - tworzenia dowolnej aplikacji w oparciu o SDK danej platformy mobilnej oraz drugiej aplikacji w oparciu o API serwisu Allegro.pl na dowolną platformę mobilną.
Zwycięskie zespoły z każdego miasta otrzymają Kindle Paperwhite dla każdego członka grupy, a w poszczególnych miastach mogą liczyć na dodatkowe bonusy, jak na przykład udział projektach akceleracyjnych - SCALE w Toruniu czy Hub:raum w Krakowie. Ponadto zwycięski projekt ma szansę na konkretną inwestycjęDeutsche Telekom w kwocie 80 tys. euro i wsparcie w rozwoju projektu.
Sam hackaton rozpocznie się jednocześnie we wszystkich miastach w piątek, 13 marca o godzinie 16:00, a zakończy się w sobotę o godzinie 17:00.
Liczba miejsc jest ograniczona, więc chętni powinni jak najszybciej zarejestrować się na tej stronie. Najmniej wolnych miejsc pozostało w Krakowie.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu