Mobile

Już za tydzień druga edycja hackathonu organizowanego przez Allegro

Grzegorz Ułan
Już za tydzień druga edycja hackathonu organizowanego przez Allegro
1

Muszę przyznać, że w ostatnim czasie namnożyło się w Polsce imprez tego typu. Bez wątpienia też jest to okazja dla organizatorów na wychwycenie talentów programowania w naszym kraju, a dla nich szansa na uczestnictwo w ciekawych projektach czy choćby zdobycia inwestycji do swoich, nad którymi aktual...

Muszę przyznać, że w ostatnim czasie namnożyło się w Polsce imprez tego typu. Bez wątpienia też jest to okazja dla organizatorów na wychwycenie talentów programowania w naszym kraju, a dla nich szansa na uczestnictwo w ciekawych projektach czy choćby zdobycia inwestycji do swoich, nad którymi aktualnie pracują.

Najbliższą okazja ku temu będzie BrainCode Mobi, hackathon organizowany przez Allegro i Akademię Górniczo ­Hutniczą w Krakowie, Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji, Katedra Telekomunikacji, Uniwersytet Adama Mickiewicza, Wydział Matematyki i Informatyki w Poznaniu, Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

Do udziału w tym hackathonie zgłaszać się mogą początkujący studenci jak i doświadczeni developerzy, testerzy czy projektanci UX zainteresowani tworzeniem aplikacji mobilnych.

Uczestnicy podzieleni zostaną na czteroosobowe zespoły i będą rywalizować ze sobą w dwóch kategoriach konkursowych - tworzenia dowolnej aplikacji w oparciu o SDK danej platformy mobilnej oraz drugiej aplikacji w oparciu o API serwisu Allegro.pl na dowolną platformę mobilną.

Zwycięskie zespoły z każdego miasta otrzymają Kindle Paperwhite dla każdego członka grupy, a w poszczególnych miastach mogą liczyć na dodatkowe bonusy, jak na przykład udział projektach akceleracyjnych - SCALE w Toruniu czy Hub:raum w Krakowie. Ponadto zwycięski projekt ma szansę na konkretną inwestycjęDeutsche Telekom w kwocie 80 tys. euro i wsparcie w rozwoju projektu.

Sam hackaton rozpocznie się jednocześnie we wszystkich miastach w piątek, 13 marca o godzinie 16:00, a zakończy się w sobotę o godzinie 17:00.

Liczba miejsc jest ograniczona, więc chętni powinni jak najszybciej zarejestrować się na tej stronie. Najmniej wolnych miejsc pozostało w Krakowie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu