Mobile

Już niedługo rozmowy głosowe dla wszystkich użytkowników WhatsApp

Konrad Kozłowski
2

Choć ikonka aplikacji WhatsApp od samego początku istnienia komunikatora zawiera słuchawkę telefoniczną, to na próżno można było szukać wewnątrz aplikacji funkcji rozmów głosowych. Na przestrzeni kilku tygodni sytuacja najprawdopodobniej ulegnie zmianie - pierwsi użytkownicy WhatsApp już mogą telefo...

Choć ikonka aplikacji WhatsApp od samego początku istnienia komunikatora zawiera słuchawkę telefoniczną, to na próżno można było szukać wewnątrz aplikacji funkcji rozmów głosowych. Na przestrzeni kilku tygodni sytuacja najprawdopodobniej ulegnie zmianie - pierwsi użytkownicy WhatsApp już mogą telefonować do swoich znajomych.

Ostani rok to czas spekulacji i przecieków na temat uruchomienia przez WhatsApp opcji rozmów głosowych pomiędzy użytkownikami komunkatora. Według ostatnich informacji miało do tego dojść pod koniec zeszłego roku, ale najwyraźniej pracownikom WhatsApp nie udało się osiągnąć zamierzonego celu. Przypomnijmy, że stosunkowo niedawno uruchomiona została możliwość prowadzenia konwersacji na komputerach dzięki web-aplikacji. Wygląda więc na to, że WhatsApp nie zamierza oddawać pola żadnemu z rywali.

Clipboard

Niestety, wraz z dobrą wiadomością o zbliżającej się możliwości rozmów przez WhatsAppa, nadchodzi też ta nieco mniej pozytywna - nadal nie wiemy, kiedy dokładnie funkcja będzie dostępna dla wszystkich użytkowników. Jak informuje jeden z udzielających się na reddit, bardzo prawdopodobne jest, że swoistym zaproszeniem do nowej funkcji jest po prostu zainicjowanie połączenia przez jednego z posiadających już dostęp użytkowników. Zanotowano jednak również kilka odstępstw od tej reguły, więc nie mamy pewności. AndroidPolice sugeruje między innymi pobranie najnowszej wersji aplikacji ze strony komunikatora, ale i wtedy nie jest pewne, że przydzielony nam zostanie dostęp do rozmów głosowych.

Dlaczego tak istotne jest pojawienie się tej możliwości? Niemal każdy z konkurentów WhatsAppa oferuje już tę funkcję. Nieważne czy wspomnimy o Skypie, Hangoutach, Viberze czy nawet Facebook Messengerze, opcja rozmowy głosowej jest już w nich dostępna. Dla osób korzystających na co dzień tylko z jednego komunikatora jest dość ważne, by możliwe było unknięcie zmiany aplikacji w celu przeprowadzenia swobodnej rozmowy. A na to WhatsApp jak na razie nie pozwala.

Źródło/grafiki: AndroidPolice.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

komunikatoryWhatsapp