Chrome

Już jest stabilny Chrome 47 bez centrum powiadomień [prasówka]

TP
Tomasz Popielarczyk
2

Stabilna wersja Chrome 47 zadebiutowała. W tym wydaniu Google, zgodnie z obietnicą, całkowicie usunął centrum powiadomień, z którego korzystali nieliczni użytkownicy. Zauważalnych zmian doczekała się również wersja mobilna dla Androida. Chrome 47 https://youtu.be/0O0QwqSf6nA Zgodnie z obietnicą...

Stabilna wersja Chrome 47 zadebiutowała. W tym wydaniu Google, zgodnie z obietnicą, całkowicie usunął centrum powiadomień, z którego korzystali nieliczni użytkownicy. Zauważalnych zmian doczekała się również wersja mobilna dla Androida.

Chrome 47

Zgodnie z obietnicą Chrome 47 debiutuje bez centrum powiadomień. To kolejna funkcja, która znika z desktopowej przeglądarki. Wcześniej podobny los spotkał funkcję wyszukiwania głosowego aktywowanego poleceniem "OK, Google". Oprócz tego wersja desktopowa doczekała się również nowego, odświeżonego czytnika plików PDF. Ponadto twórcy zaimplementowali masę poprawek i załatali błędy. Za znalezienie luk bezpieczeństwa Google wypłacił tym razem internautom 100 tys. dol. nagród.

Widoczne zmiany zobaczymy w wersji mobilnej. Przeglądarka doczekała się lepszej obsługi powiadomień push, a także potrafi teraz obsługiwać ekrany splash dla webaplikacji. Podobnie jak na desktopach, także i tutaj zaimplementowano całą masę poprawek.

Zuckerberg przekaże 99 proc. swoich udziałów w Facebooku na cele charytatywne

Mark Zuckerberg został ojcem. Wczorajszego wieczoru urodziła mu się córka - Max. Z tej okazji wraz z żoną poinformował o założeniu fundacji Chan Zuckerberg Initiative, na którą obiecali w trakcie całego swojego życia przekazać 99 proc. posiadanych udziałów Facebooka. W rękach Zuckerberga i jego żony znajdują się obecnie akcje o wartości sięgającej 45 mld dolarów. Nowa organizacja ma wspierać ludzki potencjał oraz promować równość. Zuckerberg chce, aby fundacja kładła szczególny nacisk na indywidualne nauczanie, leczenie chorób, łączenie ludzi i tworzenie silnych społeczności.

Samsung doda wsparcie dla iOS w zegarku Gear S2

Pojawiły się informacje sugerujące, że Samsung pracuje nad klientem dla iOS, który pozwoli iPhone'om komunikować się z zegarkiem Gear S2. Ma ku temu powody, bo aż 41 proc. niezadowolonych posiadaczy zegarka Apple Watch zapowiada kupno jego kolejnej generacji. Jest zatem szansa, aby przeciągnąć ich na swoją stronę. Gear S2 współpracuje aktualnie z niemal wszystkimi Androidami, co i tak jest już dużym krokiem naprzód.

Huawei producentem nowego Nexusa 7

Wszystko wskazuje na to, że zobaczymy kolejną generację tabletu Nexus 7. Jego producentem ma być chiński koncern Huawei, który ma na swoim koncie już całą masę tabletów, a ostatnimi czasy wprowadza na rynek bardzo udane konstrukcje z serii MediaPad. Szczegółów na ten temat nie znamy. Podobno prace już trwają, a debiut zaplanowano na rok 2016. Czym nowy Nexus 7 będzie się różnił od poprzedników i jaką specyfikacją ma dysponować? To wszystko pozostaje zagadką.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu