BlackBerry

Już dziś BBM dla Androida. Użytkownicy iOS poczekają do jutra

Grzegorz Ułan
17

Wbrew pozorom to nie taki zwykły komunikator. To wielomilionowa społeczność rozsiana po całym świecie wśród fanów Blackberry. W naszym kraju popularność jego jest wprawdzie proporcjonalna do liczby użytkowników tej marki telefonów, czyli znikoma, jednak premiera tego komunikatora na inne platformy u...

Wbrew pozorom to nie taki zwykły komunikator. To wielomilionowa społeczność rozsiana po całym świecie wśród fanów Blackberry. W naszym kraju popularność jego jest wprawdzie proporcjonalna do liczby użytkowników tej marki telefonów, czyli znikoma, jednak premiera tego komunikatora na inne platformy ucieszy ich z pewnością i pozwoli na kontakt z większą grupą znajomych, korzystających z innych platform mobilnych.

Podczas mojej przygody z BlackBerry bardzo mi brakowało kontaktu ze znajomymi z jego poziomu. Miałem tam dosłownie kilka kontaktów, ale samo działanie i jakaś taka otoczka tajemniczości i niedostępności wokół tego programu sprawiły, że przypadł mi mocno do gustu.

Moje wyczekiwanie na tę premierę na Androidzie, z którego obecnie korzystam, nie powstrzymały mnie przed zainstalowaniem go ze źródeł dostępnych na CrackBerry. Administratorzy pousuwali już wszystkie instalki z prośbą o cierpliwość na dzisiejszą oficjalną premierę.

Zresztą Blackberry wyłączyło już serwery dla tej wersji i nie ma możliwości podłączenia się do sieci z jego poziomu i rzeczywiście będzie trzeba poczekać jeszcze godzinę. BBNews podaje, że w Google Play program będzie dostępny już około 13, a na iOS jutro o 12 w App Store.

Aktualizacja

Serwery dla użytkowników Androida już działają, wersja która wyciekła do sieci już się uruchomiła i działa.

Osoby, które wcześniej już miały założony swój ID BlackBerry, a przesiadły się na inną platformę, mogę przenieść swoje konto do BBM na Androida i iOS.

Oprócz normalnych czatów działają też Grupy BlackBerry.

W Nowej Zelandii dostępna jest już wersja na iOS. Źródło.

Jeśli chcecie zobaczyć, z jakim zniecierpliwieniem użytkownicy oczekują na tę premierę, zapraszam na Twittera, a linki do oficjalnej wersji na Androida i iOS dodamy do wpisu, jak już się pojawią w tych sklepach mobilnych.

Grafika.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

App StoreAndroidiOSGoogle Play