Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Konsole

Już 12 listopada Xbox One stanie się zupełnie inną konsolą [prasówka]

TP
Tomasz Popielarczyk
0

Ujawniono datę premiery największej dotąd aktualizacji konsoli Xbox One. Wraz z nią użytkownicy otrzymają oficjalnie kompatybilność z grami z poprzedniej generacji, a także zupełnie nowy system operacyjny budowany na bazie Windowsa 10. NXOE już 12 listopada https://twitter.com/Xbox/status/65879824...

Ujawniono datę premiery największej dotąd aktualizacji konsoli Xbox One. Wraz z nią użytkownicy otrzymają oficjalnie kompatybilność z grami z poprzedniej generacji, a także zupełnie nowy system operacyjny budowany na bazie Windowsa 10.

NXOE już 12 listopada

Nowy interfejs jest testowany już od kilku tygodni. Microsoft regularnie go aktualizuje i dopracowuje. Swoimi pierwszymi wrażeniami tuż po dołączeniu do betatestów dzieliłem się jakiś czas temu na łamach Antyweba. Założenie jest tutaj bardzo proste: zoptymalizować obsługę interfejsu za pomocą pada, minimalizując rolę Kinecta. Jednocześnie całość jest optymalizowana pod kątem wydajności i szybkości działania. Jednocześnie "New Xbox One Experience" jest budowany na bazie Windowsa 10, co stanowi pierwszy krok w kierunku uczynienia go zgodnym z aplikacjami z Windows Store. Jednocześnie wraz z aktualizacją oficjalnie wystartuje obiecywana kompatybilność wsteczna. Na liście wspieranych gier ma być ponad 100 tytułów.

Niestety, obecna wersja systemu jest jeszcze najeżona błędami i trudno wyobrazić sobie, aby inżynierowie MS zdołali wyeliminować je wszystkie do dnia premiery. Niektóre gry nie uruchamiają się wcale, inne zawieszają. Miejscami system się zawiesza i miewa problemy ze stabilnością.

Hey Cortana!

Zostajemy w temacie Microsoftu. Cortana na Xboksie One zadebiutuje dopiero w przyszłym roku. Już teraz jest jednak dostępna na Androidzie, a to nie wszystko! Microsoft zadbał o to, aby asystentka głosowa mocniej integrowała się z systemem. Zaimplementowano zatem obsługę komendy "Hey, Cortana", która działa analogicznie do "Ok, Google". Niestety działa ona jedynie w sytuacji, gdy nasz telefon jest odblokowany. Cortana dla Androida jest aktualnie dostępna jedynie w ramach publicznych betatestów. Data oficjalnej premiery stabilnej wersji nie jest jeszcze znana.

Xposed na Androida 6.0

Wygląda na to, że na debiut frameworka Xposed dla Androida 6.0 poczekamy o wiele krócej niż na wersję zgodną z Lollipopem. Odpowiedzialny za projekt deweloper podpisujący się jako rovo89 na forum XDA ujawnił, że udało mu się już stworzyć działający build. Wymagało to zdecydowanie więcej pracy niż np. dostosowanie do Androida 5.1, ale ostatecznie Xposed już działa. Teraz pozostały jedynie (lub "aż") testy i poszukiwanie błędów.

ESPN wycofuje się z YouTube'a

Sieć ESPN zdecydowała się nie akceptować warunków YouTube Red i tym samym nie przystąpi do nowego programu subskrypcji Google'a. Tym samym kilkanaście należących do niej kanałów z materiałami związanymi ze sportem znika z amerykańskiego YouTube'a. Nie znaczy to oczywiście, że będą niedostępne - w dalszym ciągu będzie można je oglądać na stronach ESPN, w ramach ich własnej, autorskiej platformy. Oficjalnym powodem, dla którego ESPN nie dołączył do YouTube Red mają być umowy licencyjne podpisane z innymi partnerami. Warto dodać, że pod znakiem zapytania stała również obecność Disneya. Ostatecznie jednak koncern zdecydował się zaakceptować nową umowę.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

YouTubexboxXbox OneCortana