Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Konsole

Microsoft zaprasza do testów Windowsa 10 na Xboksie, ale lepiej się wstrzymać [prasówka]

TP
Tomasz Popielarczyk
19

Na listopad Microsoft zaplanował oficjalną premierę nowego oprogramowania dla Xboksa One. Dziś natomiast ruszają jego testy. Użytkownicy programu preview otrzymali zaproszenia, a twórcy opublikowali listę znanych błędów. Ich liczba jest zatrważająca i dlatego warto się poważnie zastanowić, czy chcem...

Na listopad Microsoft zaplanował oficjalną premierę nowego oprogramowania dla Xboksa One. Dziś natomiast ruszają jego testy. Użytkownicy programu preview otrzymali zaproszenia, a twórcy opublikowali listę znanych błędów. Ich liczba jest zatrważająca i dlatego warto się poważnie zastanowić, czy chcemy testować nowy interfejs.

Nowy Xbox One

Lista rzeczy, które nie działają w testowej wersji nowego interfejsu jest ogromna. MS ujawnił listę gier, których na chwilę obecną uruchomić się nie da. Są to m.in. Destiny: The Taken King, Elite, a nawet Xbox Fitness. Istnieje również sporo problemów z aplikacjami oraz poszczególnymi funkcjami konsoli. Część problemów jest na tyle poważna, że wymaga twardego resetu konsoli. Warto mieć to na uwadze. Testy nowego interfejsu potrwają do listopada. Na wtedy zaplanowano oficjalną premierę. Pełną listę "Known Issues" możecie znaleźć m.in. tutaj.

Każdy, kto otrzymał wiadomość o możliwości udziału w testach, może zarejestrować się za pomocą aplikacji Xbox Preview Dashboard. Wówczas MS dokona weryfikacji i wybierze użytkowników, którzy dotąd byli najaktywniejsi w programie Preview. Otrzymają oni aktualizację w pierwszej kolejności. Do pozostałych trafi ona później. Instalacja nowego oprogramowania wiąże się z przywróceniem konsoli do fabrycznych ustawień i wyczyszczeniem pamięci wewnętrznej (dane na zewnętrznym dysku, jeśli taki posiadamy, są bezpieczne). Aktualizacje nowego interfejsu do czasu jego premiery mają być wydawane dwa razy w tygodniu.

Streaming gier z Androida

YouTube ogłosił, że pracuje nad funkcją streamingu wideo z gier na żywo z poziomu... Androida. Już niebawem oficjalna aplikacja YouTube Gaming pozwoli szybko uruchomić transmisję w czasie rzeczywistym i podzielić się z innymi internautami naszymi umiejętnościami. Nie jest to pomysł nowy, bo już istnieją takie platformy. Paweł pisał ostatnio o imponującym dofinansowaniu jednej z nich. YouTube Gaming ma być natomiast konkurencją dla przejętego przez Amazona Twitcha. Usługa ruszyła niedawno i, jak widać, dynamicznie się rozwija.

Google Project Aura

Zapomnijcie o Google Glass. Teraz przedsięwzięcie Google'a związane z wearables nosi nazwę Project Aura. Nad nowymi urządzeniami (liczba mnoga nie jest przypadkowa) pracuje tutaj kilkadziesiąt osób. Wśród nich są m.in. byli pracownicy Amazona. Całość jest częścią korporacji Alphabet, która rozpoczęła swoje działanie kilka tygodni temu. Nie podlega zatem bezpośrednio pod Google. W prace nad Project Aura angażuje się również CEO firmy Nest, którą Google jakiś czas temu przejął. Oba przedsiębiorstwa pozostają jednak od siebie niezależne. Szczegółów dotyczących przedmiotu prac nie znamy.

Intel inwestuje 67 mln dol. w osiem chińskich firm

Intel wyłożył 67 mln dol. na inwestycję w osiem chińskich startupów. Wśród nich znajdują się firmy z zupełnie różnych sektorów - m.in. Ninebot przedsiębiorstwo, które jakiś czas temu przejęło Segwaya. Oprócz nich na liście znajdziemy: 99cloud, Bluebank, Hampoo, Nuovo Film, PraFly, AW Cloud, TeLink. Dotąd Intel zainwestował już 2 mld dolarów w 140 chińskich firm

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu