Ciekawostki

Joker święci sukcesy nie tylko w kinach, ale także na Pornhubie

Kamil Świtalski
4

Zła passa filmowa DC przynajmniej na chwilę odeszła w zapomnienie. Kinowe wcielenie Jokera okazało się ogromnym sukcesem. Widzom film spodobał się na tyle że po powrocie do domu chcieli więcej — i szukali tego na Pornhubie.

Wymyśl sobie coś dziwnego, a na pewno ktoś ma już taki fetysz. To fraza którą powtarza się od lat i... coś w tym jest. I czytając najświeższe informacje na temat wzmożonego zainteresowania Jokerem w serwisie skupiającym się na filmikach dla dorosłych może i powinienem być zdziwiony i zszokowany... ale jednak nie jestem. Co najwyżej ich ilością, która niebezpiecznie zwiększyła się — dosłownie — z dnia na dzień!

Zobacz też: Rekordy, kontrowersje i skandale wokół Jokera. Ten film nie mógł być lepszy

741,000 wyszukań Jokera na Pornhubie — i to od zeszłego piątku, kiedy film trafił do kin

Najwyraźniej kinowy obraz Jokera niezwykle się w kinie spodobał, bo nagle wielu użytkowników serwisu postanowiło sprawdzić jak Joker poradzi sobie w... innych filmach i innych sytuacjach. I choć wyszukiwania fraz z postaciami z gier, komiksów czy w ogóle szeroko pojętej popkultury wcale nie są tak niszowe jak niektórym może się wydawać, to wynik dla Jokera z ostatnich dni wydaje się dość zaskakujący. No bo właśnie, 741 tysięcy wyszukań dla antybohatera to wynik, otok którego trudno przejść obojętnie. W samą tylko niedzielę miałoby ich być 290 tysięcy — coś czuję, że Joker spodobał się kinomaniakom bardziej, niż ktokolwiek mógł przypuszczać ;-).

Zobacz też: To najlepszy film tego roku. Kropka. Joker – recenzja

I choć wyniki Jokera są dla mnie zdumiewające, to warto pamiętać, że nie jest to jedyna postać fikcyjna która cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem w serwisach z materiałami dla dorosłych. Po premierze Suicide Squad w 2016 roku, gwiazdą okazała się być dziewczyna Jokera — Harley Quinn. I w 2018 to również ona okazała się najpopularniejszą bohaterką fikcyjną w serwisie. Wyszukiwano ją tam... ponad dziesięć tysięcy razy!

Z jednej strony — może nie powinienem być specjalnie zdziwiony. Patrząc na najpopularniejsze cosplaye świata, w których utalentowani ludzie wcielając się w ulubione postaci z gier, komiksów czy książek z premedytacją tworzą ich wersje kipiące pięknem i golizną, najwyraźniej trafiają w gusta tłumu. Nie bez powodu to właśnie o nich mówi się najwięcej, pisze najwięcej i to ich fotografie cieszą się największą popularnością. Z drugiej jednak strony... wciąż wydaje mi się to zaskakujące, że premiera kinowa filmu o jednej z najbardziej popularnych postaci komiksowych wszech czasów aż tak bardzo rozbudziła wyobraźnię widzów, że po powrocie do domu nie mieli dość — a wręcz przeciwnie. Nie mnie oceniać, mam nadzieję, że popisy tamtejszych aktorów były chociaż w połowie tak spektakularne jak Joaquina Phoenixa i Zazie Beetz ;-).

Zobacz też: Nie tylko Joker. Zobaczcie pierwszy zwiastun filmu o Harley Quinn – Ptaki Nocy

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: