Gry

Jeżeli nie graliście jeszcze w Borderlands, to lepszej okazji nie będzie

Tomasz Popielarczyk
7

Uwielbiam Borderlands. Przy pierwszej części zarywałem noce. Do drugiej początkowo podchodziłem sceptycznie, ale szybko mnie do siebie przekonała. To połączenie RPG i shootera z domieszką czarnego humoru w oprawie typu cell-shading sprawia, że można na dłuuugie godziny zapomnieć o całym świecie. Zap...

Uwielbiam Borderlands. Przy pierwszej części zarywałem noce. Do drugiej początkowo podchodziłem sceptycznie, ale szybko mnie do siebie przekonała. To połączenie RPG i shootera z domieszką czarnego humoru w oprawie typu cell-shading sprawia, że można na dłuuugie godziny zapomnieć o całym świecie. Zapewniam. Teraz możemy je mieć za bezcen w ramach nowego Humble Bundle.

Humble Borderlands Bundle to, jak łatwo się domyślić, edycja poświęcona właśnie tej wspaniałej serii. Twórcy specjalnie ukuli dla termin RPS, a więc Role Playing Shooter. Dokładnie tym jest bowiem Borderlands: dynamiczną grą akcji z ogromną ilością strzelania dopełnioną elementami RPG. Te ostatnie odgrywają tutaj szczególnie istotną rolę. Nie tylko bowiem rozwijamy naszego bohatera, ale również kompletujemy automatycznie ekwipunek z automatycznie generowanych przedmiotów (są ich tutaj tysiące...) i realizujemy setki misji pobocznych przebijając się przez otwarty, pełen atrakcji świat. Jeżeli jesteście fanami jednego albo drugiego gatunku, a w Borderlands jeszcze nie graliście, macie ku temu doskonałą okazję.

W nowym Humble Bundle możemy zapłacić tradycyjnie dowolną kwotę powyżej dolara. Otrzymamy w zamian pierwszą część Borderlands ze wszystkimi trzema dodatkami (nie byle jakimi, bo każdy to nowa lokacja i nowe przygody). Płacąc powyżej średniej (ok. 5,86 dol. w chwili gdy piszę te słowa) dostaniemy Borderlands 2 z trzema DLC oraz zniżką 75 proc. na Borderlands: The Pre-Sequel w Humble Store (IMHO można sobie spokojnie tę część odpuścić). Do tego pakietu będą dodawane kolejne atrakcje - prawdopodobnie inne dodatki do Borderlands 2. Jest też opcja dla tych z najgrubszymi portfelami. Za 15 dolarów dostaniemy kolejne DLC oraz Season Pass do Borderlands 2, co daje dostęp do jeszcze czterech dodatków. Dodatkową atrakcją jest zniżka 25 proc. na gry 2K w Humble Store.

O ile pierwsza opcja jest szalenie atrakcyjna, to dwie kolejne już z nóg nie zwalają. Już tłumaczę dlaczego. Borderlands 2 w wersji Game Of The Year kupiłem ostatnio w promocji za ok. 20 zł. W ramach paczki dostałem prawie wszystkie dodatki. Wobec tego te 6 dolarów (ok. 22 zł) za podstawową wersję z kilkoma dodatkami i kuponem na Pre-Sequel wypada po prostu przeciętnie. Warto mieć to na uwadze.

Nie zmienia to jednak faktu, że zagranie w Borderlands wszystkim serdecznie polecam. Swoją drogą na konsolach obecnej generacji niedawno pojawiła się edycja The Handsome Collection, którą recenzowałem na Antywebie. Jej największym atutem jest możliwość grania na podzielonym ekranie w cztery osoby. Minusem natomiast - brak pierwszej części w paczce. Nowy Humble Bundle wydaje się zatem pasować idealnie posiadaczom konsolowej kolekcji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

promocjeGryhumble bundle