Gry

Minimalne wymagania Wiedźmina 3? Można je obejść

Paweł Winiarski
Minimalne wymagania Wiedźmina 3? Można je obejść
36

Wymagania trzeciego Wiedźmina nie są jakieś kosmiczne. Gra do działania nie wymaga komputerów NASA. Ale z drugiej strony wielokrotnie widziałem, że niektórzy posiadacze słabszych maszyn muszą obejść się smakiem. Okazuje się jednak, że można je trochę oszukać i grać na zdecydowanie nieprzeznaczonym d...

Wymagania trzeciego Wiedźmina nie są jakieś kosmiczne. Gra do działania nie wymaga komputerów NASA. Ale z drugiej strony wielokrotnie widziałem, że niektórzy posiadacze słabszych maszyn muszą obejść się smakiem. Okazuje się jednak, że można je trochę oszukać i grać na zdecydowanie nieprzeznaczonym do grania w nowości laptopie.

Ok, na początek szybkie pytanie. Myślicie, że da się uruchomić i grać w Wiedźmina 3 na laptopie z takimi podzespołami?

CPU: Dual-core 1.7 GHz Intel Core i7-2637M

RAM: 8 GB DDR3

VIDEO: NVIDIA GeForce GT 540M

Teoretycznie nie. Sprzęt nie spełnia minimalnych wymagań (głównie przez kartę), choć przecież i7 i 8GB RAMU to sporo jak na laptopa. No ale karta graficzna, która może 5 lat temu robiła wrażenie jako mobilny układ graficzny. Do nowości się jednak nie nadaje. Czy aby na pewno?

25-30 klatek. Czyli jednak można. Oczywiście nie bez wsparcia nieoficjalnego oprogramowania. W3HC - Witcher 3 Hunter's Config pozwala bowiem obniżyć jakość wyświetlanych obiektów aż do przesady - mówiąc szczerze, oprawa tu pokazana przywodzi na myśl końcówkę PlayStation 2. No ale jednak tak wyglądający Wiedźmin 3 to wciąż więcej niż brak Wiedźmina 3, dlatego może ktoś z Was skorzysta i pogra na jakimś starszym laptopie. Narzędzie znajdziecie tu.

A reszta niech potraktuje to jako ciekawostkę i dowód na to, jak silna jest PC-towa scena moderska, która nie tylko wrzuca do gier strzelające z karabinów wieloryby - ale może faktycznie pomóc w jakiś sposób osobom, którym minimalne wymagania Wiedźmina 3 skutecznie zepsuły dzień/miesiąc/rok.

grafika: 1

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu