Gry

Minimalne wymagania Wiedźmina 3? Można je obejść

Paweł Winiarski
36

Wymagania trzeciego Wiedźmina nie są jakieś kosmiczne. Gra do działania nie wymaga komputerów NASA. Ale z drugiej strony wielokrotnie widziałem, że niektórzy posiadacze słabszych maszyn muszą obejść się smakiem. Okazuje się jednak, że można je trochę oszukać i grać na zdecydowanie nieprzeznaczonym d...

Wymagania trzeciego Wiedźmina nie są jakieś kosmiczne. Gra do działania nie wymaga komputerów NASA. Ale z drugiej strony wielokrotnie widziałem, że niektórzy posiadacze słabszych maszyn muszą obejść się smakiem. Okazuje się jednak, że można je trochę oszukać i grać na zdecydowanie nieprzeznaczonym do grania w nowości laptopie.

Ok, na początek szybkie pytanie. Myślicie, że da się uruchomić i grać w Wiedźmina 3 na laptopie z takimi podzespołami?

CPU: Dual-core 1.7 GHz Intel Core i7-2637M

RAM: 8 GB DDR3

VIDEO: NVIDIA GeForce GT 540M

Teoretycznie nie. Sprzęt nie spełnia minimalnych wymagań (głównie przez kartę), choć przecież i7 i 8GB RAMU to sporo jak na laptopa. No ale karta graficzna, która może 5 lat temu robiła wrażenie jako mobilny układ graficzny. Do nowości się jednak nie nadaje. Czy aby na pewno?

25-30 klatek. Czyli jednak można. Oczywiście nie bez wsparcia nieoficjalnego oprogramowania. W3HC - Witcher 3 Hunter's Config pozwala bowiem obniżyć jakość wyświetlanych obiektów aż do przesady - mówiąc szczerze, oprawa tu pokazana przywodzi na myśl końcówkę PlayStation 2. No ale jednak tak wyglądający Wiedźmin 3 to wciąż więcej niż brak Wiedźmina 3, dlatego może ktoś z Was skorzysta i pogra na jakimś starszym laptopie. Narzędzie znajdziecie tu.

A reszta niech potraktuje to jako ciekawostkę i dowód na to, jak silna jest PC-towa scena moderska, która nie tylko wrzuca do gier strzelające z karabinów wieloryby - ale może faktycznie pomóc w jakiś sposób osobom, którym minimalne wymagania Wiedźmina 3 skutecznie zepsuły dzień/miesiąc/rok.

grafika: 1

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu