Android

Jeden z najlepszych menedżerów plików dla Androida z wbudowanym szyfrowaniem [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Jeden z najlepszych menedżerów plików dla Androida z wbudowanym szyfrowaniem [prasówka]
23

Solid Explorer, polski menedżer plików, który uchodzi za jedną z najlepszych (jeśli nie najlepszą) aplikację tego typu w Google Play otrzymuje aktualizację z solidną porcją nowości.

Solid Explorer 2.2

Soilid Explorer w wersji 2.2 to przede wszystkim funkcja szyfrowania i deszyfrowania plików. Czynność ta odbywa się w oparciu o 256-bitowy klucz AES. Użytkownik dzięki temu może zapewnić newralgicznym danym wyższy poziom bezpieczeństwa, wystrzegając się ich utraty. Co więcej, autor zaimplementował wsparcie dla czytników linii papilarnych, a to pozwoli nam zabezpieczać w taki sposób pliki lub podpiętę pod aplikację usługi przechowywania plików w chmurze czy serwery. Solid Explorer wspiera też dzielenie ekranu, które wdrożono do Androida 7.0.

Zobacz też: Solid Explorer - najlepszy menadżer plików na Androida

Solid Explorer to mój ulubiony menedżer plików i zarazem jedna z pierwszych aplikacji instalowanych na każdym telefonie czy tablecie. Poza Material Design wyróżnia się bardzo przystępnym i prostym interfejsem oraz ogromem funkcji.

Google przejmuje Urban Engines

Mapy Google mogą niebawem doczekać się znaczących usprawnień. Kalifornijska firma dokonała przejęcia Urban Engines - startupu specjalizującego się w analizowaniu ruchu ulicznego oraz sposobu przemieszczania się ludzi. W komunikacie dotyczącym transakcji poinformowano o wspolnej pracy nad zrozumieniem tego, w jaki sposób "porusza się świat". Póki co trudno konkretnie powiedzieć, jak wpłynie to na usługę map. Nie ulega jednak wątpliwości, ze w dłuższej perspektywie może to być bardzo istotne i przełożyć się na wykorzystanie w mechanizmach nawigacji czy wyznaczania trasy elementów nauczania maszynowego lub sztucznej inteligencji.

MS zamyka brytyjskie biuro Skype'a

Kiedy Google przejmuje, Microsoft zamyka. Tym razem ofiarą zmian padło brytyjskie biuro Skype'a. Pracę ma stracić ok. 400 osób. Jest to o tyle ważne wydarzenie, gdyż przed przejęciem to właśnie tutaj znajdowała się główna siedziba Skype'a. Miejsce to przetrwało czasy, gdy firma była pod skrzydłami eBaya i odgrywało przez długi czas kluczową rolę w funkcjonowaniu usługi. Zamknięcie odzwierciedla plany MS związane z komunikatorem. Będzie on bowiem coraz mocniej integrowany ze wszystkimi usługami firmy. Nowe funkcje miałyby natomiast przekształcić go w rozwiązanie konkurujące z takimi usługami, jak Slack.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu