Filmy

Jakie filmy sensacyjne pojawiły się w 2018 roku? Ranking

Konrad Kozłowski
Jakie filmy sensacyjne pojawiły się w 2018 roku? Ranking
0

Doczekaliśmy się w tym roku naprawdę udanych produkcji, które można zaliczyć do kategorii najlepszych filmów sensacyjnych w 2018 roku. Oto nasze propozycje.

Pitbull: Ostatni pies

Takiej marki jak Pitbull raczej nie muszę wam przedstawiać, a skoro ostatni z filmów stworzył Władysław Pasikowski, to wiązano z nim niemałe nadzieje. Czy film okazał się tak dobry, jak wszyscy się spodziewali? Pewien niedosyt pozostał, ale to nie zmienia faktu, że seria wróciła na dobre tory i otrzymaliśmy dobry sensacyjny film, który powstał na naszym lokalnym podwórku. W obsadzie znaleźli się sami czołowi aktorzy, a całość została bardzo dobrze nakręcona. Nie tylko dla wielbicieli gatunku czy serii.

Pitbull: Ostatni pies - recenzja

Mission Impossible: Fallout

Bardzo mocno trzymałem kciuki za tę odsłonę Mission Impossible, ponieważ losy aż szóstej odsłony przygód Ethana Hunta prawdopodobnie decydowały o tym, czy powróci na ekrany następnym razem. Teraz wiemy, że niepotrzebnie się siliłem, ponieważ Tom Cruise - nawet pomimo niektórych przywar - po raz kolejny dostarczył świetny film, a w mojej ocenie najlepszą część całej serii. Oczywiście, że zobaczymy sceny, które nie miały prawa się wydarzyć naprawdę, a postać Cruise'a okaże się nad wyraz przebiegła i ekstremalnie wytrzymała, ale film ogląda się niezwykle przyjemnie, to popis nie tylko aktorski, ale i kaskaderski głównie ze strony Toma. Ja czekam na więcej!

Mission Impossible: Fallout - recenzja

Czytaj też: Jakie najlepsze filmy ukazały się w 2018 roku? 

Sicario 2 - Soldado

W swojej recenzji napisałem, że film zachował ducha pierwszej części, ale zabrakło mięsa. Po ponownym seansie całkowicie obstaję przy tej opinii, bo rzeczywiście twórcy starali się utrzymać sequel w podobnym klimacie, ale niestety sama historia mnie do siebie nie przekonała. Biorąc pod uwagę filmy sensacyjne w 2018 trudno go jednak pominąć - pod względem aktorskim i realizacyjnym Sicario 2 to naprawdę udana produkcja i podejrzewam, że niektórym nie będą przeszkadzać pewne zgrzyty w scenariuszu, bo będzie świetnie bawić się. Benicio del Toro staje na wysokości zadania, muzyka jest równie udana, a sceny akcji mogą się podobać.

Sicario 2 - Soldado - recenzja

Pasażer

Moglibyśmy rzec, że to pewna powtórka z rozrywki, bo Liam Neeson ponownie wciela się w postać ratującą życie innym dookoła, tylko w innych okolicznościach, ale jest w tym - w mojej ocenie - pewien urok. Nie jest to film wymagający, ale z pewnością angażujący, bo jesteśmy ciekawi rozwiązania i zakończenia, a nawet po tylu latach Neeson potrafi przylać zbirom w dobrym stylu. Trudno tu doszukiwać się górnolotnego podejścia, to przecież dość typowy film sensacyjny, ale może być źródłem niezłej frajdy.

Polecamy: Najlepsze seriale w HBO Go w 2018 roku

Bez litości 2

Byłem totalnie zaskoczony pierwszą odsłoną Bez litości, która miała swój charakterystyczny klimat i atmosferę, którą raczej trudno byłoby podrobić bez Denzela Washingtona. Dlatego powraca on jako mściciel bez litości w drugiej odsłonie, która tylko odrobinę nawiązuje do wcześniejszego filmu. Tym razem będzie musiał się zmierzyć z innymi przeciwnikami, a cała intryga jest nieco bardziej rozdmuchana i właśnie przez to bardziej podoba mi się kameralność jedynki. Na inne aspekty trudno jednak narzekać, bo akcji nie brakuje, film jest dynamiczny i ma kilka ciekawych zwrotów.

Winni

Najbardziej nietypowy z wszystkich wymienionych filmów, bo zamiast bieganiny i strzelaniny, otrzymujemy inne bodźce dla naszych emocji. Rozmowy przez telefon i próba dotarcia do prawdy na odległość również może okazać się niezwykle angażująca i wciągająca - tym bardziej, że duża część wydarzeń rozgrywa się... w naszej głowie, gdy staramy się sobie wyobrazić to wszystko, co tylko słyszymy. Świetnie zagrany film prosto z Danii, który prawdopodobnie doczeka się amerykańskiego remake'u. Jeśli do tego dojdzie i tak wskazane jest zapoznanie się z pierwowzorem.

Winni - recenzja

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu