Filmy

Najlepsze komedie, które powstały w 2018 roku. Ranking

Konrad Kozłowski
Najlepsze komedie, które powstały w 2018 roku. Ranking
10

Humor w najlepszym wydaniu to coś, czego potrzebujemy wszyscy od czasu do czasu - jako, że podsumowyjemy kinowy rok 2018, przygotowaliśmy dla was listę najlepszych komedii w 2018 roku.

Deadpool 2

Zaczynamy z przytupem, czyli kinem niemalże-super-ale-raczej-nie-bohaterskim. Deadpool to postać, której raczej nie trzeba nikomu przedstawiać, ale gdyby jednak zaszła taka potrzeba, to podsumowanie jego charakteru i historii nie jest łatwe. Najlepiej będzie, gdy wdrożycie się w tę nietypową opowieść o pełnym sarkastycznego i złośliwego humoru gościu, który stara się być dobry, zaczynając od części pierwszej, co pozwoli płynnie przejść do sequela. Druga odsłona bawi równie dobrze, a momentami nawet lepiej.

Deadpool 2 - recenzja

Wieczór gier

https://www.youtube.com/watch?v=FEY5zlPDSf0&t=35s

Kolejna propozycja dla dorosłych widzów, w której fałsz miesza się z prawdą na tyle, że grupka przyjaciół pozwala uprowadzić z domu jednego z uczestników zaplanowanej gry. Czy to dzieje się na serio? A może jednak wplątali się w coś poważnego? Świetny humor, genialne postacie (Bateman, McAdams!) i 2 godziny świetnej zabawy. Nie sądziłem, że z tego może powstać coś tak dobrego, ale na szczęście myliłem się, dlatego Wieczór gier znajduje się wśród najlepszych komedii 2018 roku.

Sprawdź też: Jakie najlepsze filmy ukazały się w 2018 roku?

Tully

Na pięknych zdjęciach i rodzinnych filmach widujemy najczęściej śliczne i beztroskie życie osób, którym nie rzadko zdarza się zwątpić w swoje możliwości. Dotyka to granej przez Charlize Theron Marlo, która pomimo niemałych wyzwań nie może zdecydować się na zatrudnienie kogokolwiek do pomocy. Do tego momentu śledzimy jej słodko-gorzkie życie, w którym stara się wychować dwójkę dzieci, podczas gdy trzecie lada moment pojawi się na świecie. Gdy ulega naciskom i w jej domu pojawia się opiekunka o imieniu Tully, wszystko się zmienia, ale o tym przekonajcie się sami. Zdecydowanie zasługuje na miejsce wśród top komedii 2018.

Bajecznie bogaci Azjaci

To jedno z zaskoczeń tego roku, szczególnie pod względem popularności. Ale film, choć oparty na utartych schematach i sprawdzonych szablonach, ogląda się przyjemnie. To dość typowa komedia romantyczna, ale z odrobiną świeżości na tło dla takiej produkcji.

Zobacz też: Jakie fajne filmy przygodowe nakręcono?

Berek

Banalny pomysł, świetna obsada, udany scenariusz - czy to gotowy przepis na udaną komedię? W przypadku Berka wygląda na to, że tak. Film nie podbił szturmem polskich kin, a szkoda, bo jako źródło frajdy okazuje się być świetną propozycją - pozbawiony durnowatych i wulgarnych dowcipów film, który pokazuje też, jak istotną rolę w życiu każdego z nas odgrywa (wieloletnia) przyjaźń i sposoby na jej podtrzymywanie.

Zobacz też: Najlepsze filmy o superbohaterach

Iniemamocni 2

Długo kazano nam czekać na kontynuację hitu Pixara, ale gdy się za niego zabrano, okazuje się, że film wskakuje do tegorocznej czołówki. To może być animacja, ale z całą pewnością nie jest to film tylko dla dzieci - wspólny seans z najmłodszymi jak najbardziej wskazany, ale nikt nie będzie Was osądzał, jeśli zdecydujecie się zobaczyć go samemu.

Śmierć stalina

Komedia, którą z łatwością mogliście przegapić, ale zdecydowanie warta nadrobienia. Za film odpowiada twórca Figurantki, serialu HBO z Julia Louis-Dreyfus w roli głównej, który doczeka się niedługo finalnego sezonu. Wydaje mi się, że tutaj udało mu się jeszcze lepiej naszpikować produkcję humorem, także tym czarnym. To świetny komentarz dla polityki jako takiej, ale wymaga odpowiedniego podejścia i nie każdemu musi się spodobać.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu