Poradniki

Jak zmienić imię na FB – krótka instrukcja krok po kroku

Błażej Wojciechowski
Jak zmienić imię na FB – krótka instrukcja krok po kroku
0

Zastanawiasz się jak zmienić imię na Facebooku? Ten poradnik na pewno okaże się pomocny 

Facebook – pomimo sporej konkurencji – to wciąż jedna z wiodących platform społecznościowych. Nie wszyscy chcą od razu podawać swoje pełne dane osobowe, przez co często zaobserwować można konta, które widnieją pod pseudonimem lub kompletnie zmyślonym imieniem dla zachowania prywatności. Zdarzają się także sytuacje, kiedy zmiana imienia jest uzasadniona prawnie i siłą rzeczy musi być także uaktualniona w social mediach. Bez wnikania w pobudki pokażemy Ci jak i gdzie zmienić imię na Facebooku w kilku prostych krokach. Można tego dokonać zarówno przy użyciu aplikacji na smartfonie jak i przeglądarki internetowej. Spokojnie, wyjaśnimy obie opcje.

Jak zmienić imię na FB na przeglądarce internetowej

Jeśli domyślnie korzystasz z FB używając przeglądarki internetowej i zastanawiasz się jak przy jej użyciu zmienić imię, to już spieszę z odpowiedzią. Sprawa jest bardzo prosta. Gdy znajdziesz się na głównej stronie Facebooka, spójrz w prawy górny róg ekranu i kliknij ikonę ze strzałką, która znajduje się tuż obok dzwoneczka powiadomień. Po kliknięciu rozwinie się pasek menu. Wybierz opcję Ustawienia i prywatność, następnie kliknij Ustawienia. Twoim oczom ukażą się ustawienia ogólne profilu, czyli trzy pozycje: Imię i nazwisko, Nazwa użytkownika oraz Ustawienia statusu „In Memoriam”. Obok każdej z tych pozycji po prawej stronie znajduje się oznaczony na niebiesko napis Edytuj. Interesuje nas zmienia imienia na fb, dlatego następnym korkiem będzie kliknięcie Edytuj obok kafelka Imię i nazwisko.

Teraz możesz wybrać nowe imię, które od tej pory będzie widoczne na Twoim profilu. Po kliknięciu kafelka Podgląd zmiany będziesz musiał jeszcze wybrać kolejność wyświetlania Twoich danych na zasadzie imię i nazwisko lub nazwisko i imię. Jeśli masz pewność, że dane zostały wpisane poprawnie, podaj hasło do konta w celu weryfikacji i gotowe. Twoje imię na fb zostało zmienione. Co jeśli chcesz zmienić hasło do Facebooka na urządzeniu mobilnym? Nie ma problemu, teraz do tego przejdziemy.

Czytaj również: Jak zmienić nazwę strony na FB

Jak zmienić imię na FB na urządzeniach mobilnych?

Z Facebooka najwygodniej korzysta się przez aplikacje. Tak przynajmniej uważa wielu użytkowników. Jeśli również do nich należysz i z jakichkolwiek powodów chcesz przy użyciu apki zmienić imię na fb trafiłeś w odpowiednie miejsce. Zmiana imienia w apce fb przypomina pod względem wykonanych czynności przeglądarkę internetową, jednak jest kilka drobnych różnic. Zacznijmy od uruchomienia aplikacji. Klinik w ikonę Facebooka na ekranie głównym swojego urządzenia. W lewym dolnym rogu zobaczysz swoje zdjęcie profilowe, kliknij je.

Następnie zlokalizuj koło zębate w prawym górnym rogu i najedź na nie palcem. Następnie wybierz opcje Informacje osobiste, które znajdują się tuż pod zakładką Konto. Kliknij swoje imię i nazwisko i wprowadź aktualne dane. Ekran wyboru jest właściwie identyczny jak ten znany Ci już z przeglądarki. Sprawdź dla upewnienia czy podane dane są poprawne i zatwierdź. Aplikacja poprosi o wprowadzenie hasła. Gotowe, Twoje imię zostało zmienione. Zanim zakończymy, warto wspomnieć jeszcze o kilku ważnych informacjach.

O czym należy pamiętać podczas zmiany imienia na FB

Przede wszystkim warto pamiętać, że nie możesz wybrać imienia, które będzie obraźliwe. Ponadto, aby nie narażać się na blokadę lub weryfikację ze strony Facebooka lepiej nie używać danych osób publicznych i nie podszywać się pod nikogo. Kolejną ważną sprawą jest fakt, że zmiany imienia możesz dokonać tylko raz na 60 dni. Facebook zaznacza także, aby nie używać kombinacji małych i wielkich liter oraz znaków interpunkcyjnych.

Jak widzisz zmiana imienia na Facebooku jest bardzo prosta, pod warunkiem, że pamiętamy o kilku istotnych wskazówkach. Mam nadzieję, że ten krótki poradnik rozwiał wszelkie wątpliwości. Jeśli dalej masz problem ze zmianą imienia na fb na urządzeniach mobilnych lub w przeglądarce internetowej daj znać w komentarzu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu