Poradniki

Jak oglądać Netflixa na telewizorze i smartfonie?

Konrad Kozłowski
Jak oglądać Netflixa na telewizorze i smartfonie?
0

Internet sprawił, że zaczęliśmy oglądać filmy na komputerach, a dzięki VOD coraz częściej oglądamy na telewizorze i smartfonie. Jak oglądać Netflixa na telewizorze i smartfonie?

Netflix to jedna z największych platform VOD na świecie i jest dostępna na całej masie urządzeń. Często wybieranym miejscem jest strona internetowa w przeglądarce na dowolnej platformie (PC czy macOS), a także oficjalne aplikacje mobilne oraz smart TV. Dzięki nim możemy inicjować i kontynuować seanse. Na smartfonach dysponujemy też trybem offline (oglądanie bez dostępu do Sieci), a na telewizorach wspierane są najnowsze standardy 4K, HDR, Dolby Vision i Dolby Atmos. Co trzeba wiedzieć o oglądaniu Netfliksa na smartfonie i telewizorze?

Jak oglądać Netflixa — rejestracja, dzielenie konta, opłaty

Rejestracja konta odbywa się na stronie serwisu. Proces można rozpocząć na różnych urządzeniach i w aplikacjach, ale ostatecznie niezbędne jest wypełnienie formularza na stronie i podanie danych do rozliczeń. Do wyboru są trzy pakiety: podstawowy (29 PLN), standard (43 PLN) i premium (60 PLN). Posiadając każdy z nich można oglądać Netfliksa na telewizorze i smartfonie, ale podstawowy oferuje tylko jakość SD, standard także HD, a premium 4K. Tylko pakiety standard i premium pozwalają na jednoczesne oglądanie filmów i seriali na więcej niż jednym ekranie w obrębie jednego konta. Pakiet standard pozwala oglądać jednocześnie na dwóch, natomiast premium aż czterech - niezbędne jest utworzenie profili dla każdego z widzów. Należy pamiętać, że współdzielenie konta powinno odbywać się pomiędzy członkami rodziny i jednego gospodarstwa domowego. Netflix coraz częściej weryfikuje te fakty.

Jak oglądać Netflixa na telewizorze?

Oglądanie Netfliksa na telewizorze możliwe jest dzięki aplikacjom smart TV na wiele platform, aplikacjom na konsole, aplikacjom na przystawki pokroju Shield TV, Xiaomi Mi TV czy Apple TV, a także dzięki Chromecastowi i AirPlay. Niektórzy podłączają też komputery do telewizorów poprzez złącze HDMI, by oglądać filmy i seriale na dużym ekranie. Aktualna lista wspieranych urządzeń znajduje się na stronie Netfliksa, w tym telewizory Hisense, LG, Panasonic, Philips, Samsung, Sharp, Sony, Toshiba, Vestel i Xiaomi. Wspierane konsole to PS3, PS4, PS5, Xbox 360, Xbox One, Xbox Series X|S. Netflix obecny jest też na dekoderach operatorów, w tym CANAL+, Vectra, Polsat Box i inni.  Wybrane modele odtwarzaczy Blu-ray posiadają aplikacje, w tym LG, Panasonic, Samsung oraz Sony.

Oglądanie Netflixa na smartfonie — jak wygląda?

Netflix dostępny jest na smartfony z Androidem oraz iOS-em. Aplikacja jest dostępna do pobrania z Google Play oraz App Store. Wizualnie się od siebie znacząco nie różnią - posiadają podobny układ kategorii oraz ustawień. Ekran główny to wiele sekcji tematycznych z polecanymi tytułami, zaś w pozostałych miejscach można przejrzeć pobrane treści do pamięci urządzenia czy ustawienia. Możemy regulować, czy aplikacja Netfliksa automatycznie usuwa i pobiera odcinki seriali po/przed obejrzeniem. Ekran odtwarzania pozwala wybrać inne odcinki serialu, zmienić język audio i napisów, a także przejść do kolejnego epizodu. W środku ekranu widnieje przycisk start/pauza, a po bokach przyciski pozwalające cofnąć i przewinąć do przodu o 10 sekund. Można też zablokować ekran, by nie reagował na przypadkowe dotknięcia.

Jak oglądać Netflixa jednocześnie na kilku urządzeniach?

Do oglądania Netfliksa jednocześnie na kilku urządzeniach niezbędny jest pakiet standard lub premium. Wtedy można oglądać seriale i filmy z Netfliksa jednocześnie na kilku ekranach - odpowiednio dwóch i czterech. Do tego potrzebne są też profile użytkowników, których można utworzyć znacznie więcej. Netflix nie ogranicza znacząco współdzielenia konta, ale może weryfikować, czy kolejni wi

Czy da się oglądać Netflixa za darmo?

Netflix nie posiada w ofercie darmowego pakietu (z reklamami) jak kilka innych platform VOD, więc nie istnieje sposób na oglądanie Netfliksa za darmo.

Polecamy: Jak wykupić Netflix

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu