Konsole

Jak w Nintendo Switch... — odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania

Kamil Świtalski
Jak w Nintendo Switch... — odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania
15

Jak to zwykle z nowym urządzeniem na rynku bywa, często skrywa ono przed świeżymi użytkownikami masę sekretów. Oto kilka porad, które odkryją przed wami nieco sekretów i pozwolą zapomnieć o instrukcjach obsługi dołączonych do konsoli i jej komponentów.

Jak włączyć konsolę Nintendo Switch, kiedy ta jest osadzona w stacji dokującej?

Zarówno w przypadku Joy-Conów, jak i Pro Controllera, wystarczy w tym celu trzykrotnie skorzystać z przycisku Home.

Jak zsynchronizować Pro Controller kontroler z Nintendo Switch?

Pro Controller możemy zsynchronizować na dwa sposoby:

  • Podłączając go zamieszczonym w pudełku kablem USB-C do stacji dokującej;
  • Wybierając w menu Controllers, następnie Change Grip and Order. Teraz korzystamy z przycisku synchronizacji, który umieszczony został w górnej części pada — tuż obok gniazda ładowania.

Jak najłatwiej zsynchronizować Joy-Cony z Nintendo Switch?

Najprostszą drogą do synchronizacji Joy-Conów, jest po prostu wpięcie ich w konsolę. Po ich wsunięciu — konsola automatycznie przypisze do siebie parę kontrolerów. Po ich wypięciu w Controllers -> Change Grip and Order można zmienić ich kolejność.

Jak naładować kontrolery Joy-Con dla Nintendo Switch?

  • Joy-Cony automatycznie ładują się, gdy są spięte z konsolą, która podłączona jest do źródła zasilania (czy to, po prostu, na kablu, jak i wpięta w stację dokującą);
  • Drugą z opcji jest korzystanie ze specjalnej stacji dokującej do Joy-Conów, którą Nintendo Switch ma w swoim katalogu produktów.

Jak przenieść stan zapisu gry (save)?

Na ten moment — nie da się przenieść stanu zapisu gry między urządzeniami. Nie da się też zrobić jego kopii zapasowej.

Jak stworzyć konto na Nintendo Switch?

Jak szybko naładować Nintendo Switch?

Niestety — na ten moment nie ma takiej możliwości. Urządzenie ładuje się ok. 3 godzin zarówno wówczas, gdy na nim gramy, jak i wtedy, kiedy uśpione podłączone jest do ładowarki. Istnieje podejrzenie że korzystanie bezpośredni z kabla, zamiast stacji dokującej może ten proces minimalnie skrócić, ale nie ma jeszcze na ten temat żadnych konkretnych porównań. Z moich obserwacji wynika, że nawet jeżeli ten czas jest krótszy, to różnice są minimalne.

Jak dodać więcej pamięci Nintendo Switch?

Nintendo Switch obsługuje karty micro SD. Miejsce na takowe zostało ukryte pod podstawką, która podtrzymuje konsolę. Aby włożyć kartę, najpierw należy rozłożyć nóżkę.

Jak skopiować zrzuty ekranów gier z Nintendo Switch?

Po włożeniu dodatkowej karty pamięci, screenshoty z Nintendo Switch automatycznie będą zapisywane na karcie. Wówczas wystarczy tylko wyjąć kartę i skopiować je na komputer. Jeżeli macie już zapisane obrazki w konsoli, które dopiero chcielibyście przenieść na kartę pamięci masowo, to:

  1. Z menu głównego konsoli wybieramy System Settings
  2. Przechodzimy do zakładki Data Management
  3. Wybieramy opcję Manage Save Data/Screenshots
  4. Teraz wskazujemy Manage Screenshots, a następnie System Memory
  5. Ostatnim krokiem jest wybór polecenia Copy All Screenshots to microSD Card.

Można też skopiować pojedyncze grafiki. W albumie dostępnym z poziomu ekranu głównego konsoli wybieramy zrzut ekranu który nas interesuje, wciskamy A — z menu wybieramy polecenie Copy. A następnie raz jeszcze Copy i wówczas zatwierdzamy wszystko OK. W ten sposób będziemy mieć dwie kopie zrzutu.

Ostatnia aktualizacja: 7.03.2016

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu