Konsole

Jak stworzyć konto na Nintendo Switch?

Kamil Świtalski
Jak stworzyć konto na Nintendo Switch?
6

Przy okazji unboxingu Nintendo Switch zamieściłem również galerię z pierwszego uruchomienia konsoli, podczas którego tworzyliśmy profil użytkownika. Do tego można także przypiąć nasze unikalne konto, które pozwoli nam m.in. robić zakupy w cyfrowym sklepiku. Jak stworzyć konto na Nintendo Switch? Pokażę wam krok po kroku! 

Gdy uruchomimy konsolę i jesteśmy na ekranie głównym, w lewym górnym rogu widnieje wybrany przez nas awatar — po jego wyborze otworzy się nasz profil, w którym wybieramy polecenie "Link to Nintendo Account". Niestety — z poziomu konsoli nie da się utworzyć nowego konta Nintendo Network, dlatego niezbędny Wam będzie w tym celu smartfon, komputer bądź tablet.

Tworzymy konto Nintendo

  1. Wchodzimy na tę stronę.
  2. Wybieramy polecenie "An Account for Myself". Jeżeli macie poniżej 13 lat — skorzystajcie z drugiej dostępnej opcji.
  3. Następnie wypełniamy wszystkie tamtejsze rubryki: pseudonim, adres e-mail, hasło (pamiętajcie że musi mieć co najmniej 8 znaków!), data urodzenia, płeć, państwo oraz strefę czasową.
  4. Wybieramy polecenie "Confirm"
  5. Na kolejnej stronie możemy wyrazić chęć otrzymywania mailowej subskrypcji od Nintendo — jeżeli się nie zgadzacie, zaznaczcie — podobnie jak ja — opcję "Don't Receive", a następnie skorzystajcie z przycisku "Confirm & Register".
  6. Następna, ostatnia już, strona to miejsce do weryfikacji naszego konta. Na podany przez was adres e-mail otrzymacie czterocyfrowy kod, który musicie wpisać we wskazanym polu. Dopiero po podaniu odpowiedniego potwierdzenia, rejestracja będzie skończona.

Wracamy do konsoli i logujemy się

Kiedy już stworzymy konto — wracamy do konsoli. Z ekranu głównego wybieramy nasz awatar (lewy górny róg). Następnie polecenie "Link to Nintendo Account". Teraz możemy już zalogować się za pomocą naszego świeżego konta wybierając "Sign in using e-mail or User ID" — warto także zauważyć, że niżej czeka na nas kilka innych opcji, które pozwolą m.in. zalogować się za pomocą Nintendo Network ID, czy danych z popularnych serwisów społecznościowych. Na kolejnym ekranie podajemy nasz adres e-mail, hasło i klikamy "Sign in" — gotowe!

I to tyle. Niestety — jak widać sama konsola nie wystarcza, i jeżeli zastanawiacie się jak stworzyć konto na Nintendo Switch, to obecnie... się nie da. Jednak cały proces trwa nie dłużej, niż kilka minut — a warto takowe posiadać, by móc skorzystać z cyfrowych zakupów, czy — w przyszłości — komunikacji online!

/\/>

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

poradniknintendo switchwklejka