6

Jak stworzyć konto na Nintendo Switch?

Przy okazji unboxingu Nintendo Switch zamieściłem również galerię z pierwszego uruchomienia konsoli, podczas którego tworzyliśmy profil użytkownika. Do tego można także przypiąć nasze unikalne konto, które pozwoli nam m.in. robić zakupy w cyfrowym sklepiku. Jak stworzyć konto na Nintendo Switch? Pokażę wam krok po kroku! 

Gdy uruchomimy konsolę i jesteśmy na ekranie głównym, w lewym górnym rogu widnieje wybrany przez nas awatar — po jego wyborze otworzy się nasz profil, w którym wybieramy polecenie „Link to Nintendo Account”. Niestety — z poziomu konsoli nie da się utworzyć nowego konta Nintendo Network, dlatego niezbędny Wam będzie w tym celu smartfon, komputer bądź tablet.

Tworzymy konto Nintendo

  1. Wchodzimy na tę stronę.
  2. Wybieramy polecenie „An Account for Myself”. Jeżeli macie poniżej 13 lat — skorzystajcie z drugiej dostępnej opcji.
  3. Następnie wypełniamy wszystkie tamtejsze rubryki: pseudonim, adres e-mail, hasło (pamiętajcie że musi mieć co najmniej 8 znaków!), data urodzenia, płeć, państwo oraz strefę czasową.
  4. Wybieramy polecenie „Confirm”
  5. Na kolejnej stronie możemy wyrazić chęć otrzymywania mailowej subskrypcji od Nintendo — jeżeli się nie zgadzacie, zaznaczcie — podobnie jak ja — opcję „Don’t Receive”, a następnie skorzystajcie z przycisku „Confirm & Register”.
  6. Następna, ostatnia już, strona to miejsce do weryfikacji naszego konta. Na podany przez was adres e-mail otrzymacie czterocyfrowy kod, który musicie wpisać we wskazanym polu. Dopiero po podaniu odpowiedniego potwierdzenia, rejestracja będzie skończona.

Podaj wszystkie dane

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości od Nintendo, wybierz drugą opcję

Wpisz kod potwierdzenia

Wracamy do konsoli i logujemy się

Kiedy już stworzymy konto — wracamy do konsoli. Z ekranu głównego wybieramy nasz awatar (lewy górny róg). Następnie polecenie „Link to Nintendo Account”. Teraz możemy już zalogować się za pomocą naszego świeżego konta wybierając „Sign in using e-mail or User ID” — warto także zauważyć, że niżej czeka na nas kilka innych opcji, które pozwolą m.in. zalogować się za pomocą Nintendo Network ID, czy danych z popularnych serwisów społecznościowych. Na kolejnym ekranie podajemy nasz adres e-mail, hasło i klikamy „Sign in” — gotowe!

I to tyle. Niestety — jak widać sama konsola nie wystarcza, i jeżeli zastanawiacie się jak stworzyć konto na Nintendo Switch, to obecnie… się nie da. Jednak cały proces trwa nie dłużej, niż kilka minut — a warto takowe posiadać, by móc skorzystać z cyfrowych zakupów, czy — w przyszłości — komunikacji online!