Netflix

Wygodne usuwanie filmów z "kontynuuj oglądanie" na Netflix

Konrad Kozłowski
Wygodne usuwanie filmów z "kontynuuj oglądanie" na Netflix
2

Dosyć powolnie, platforma po platformie, Netflix dodaje możliwość usuwania filmów z listy "kontynuuj oglądanie". Od dziś zrobimy to w przeglądarce, ale wciąż pomijana jest jednak kluczowa platforma.

Netflix posiada wiele unikalnych funkcji, których konkurencja z jakichś powodów nie potrafi wdrożyć u siebie. Gdy platforma Reeda Hastingsa pokazała, że powrót do seansu ulubionego serialu albo wcześniej oglądanego filmu może być niesamowicie łatwe, dzięki sekcji "Kontynuuj oglądanie", wszyscy inni powinni byli powielić to rozwiązanie. Tak nie stało się do dziś - wszyscy wiemy, jak zawodna potrafi być ta funkcja u niektórych rywali Netfliksa i czasami łatwiej oraz szybciej jest samemu znaleźć dany tytuł i przewinąć w żądane miejsce.

Usuwanie tytułu z listy "Kontynuuj oglądanie" na Netflix w przeglądarce

Niestety, bardzo często znalezienie czegoś, co nam się spodoba, potrafi zająć dłuższą chwilę, a z seansu możemy zrezygnować po kilku, kilkunastu czy nawet kilkudzesięciu minutach oglądania. Nikt nie zmusi nas do ukończenia seansu, ale dany serial czy film pozostawał na liście "Kontynuuj oglądanie" prawie na zawsze.

Słodko gorzka dominacja Netfliksa na Złotych Globach. Znamy wszystkich zwycięzów!

Prawie, bo - choć mało osób zdaje sobie z tego sprawę - w ustawieniach Netfliksa na www można usunąć niechciane tytuły z listy. Nie było to jednak ani łatwe, ani intuicyjne, dlatego duża część widzów po prostu pogodziła się z tym, że niektóre produkcje pozostaną tam na zawsze.

Do Netfliksa docierały głosy niezadowolenia z tego faktu, dlatego jakiś czas temu na urządzeniach mobilnych dodano dodatkowy przycisk, który usuwa wybrane tytuły z rzędu "Kontynuuj oglądanie". Niestety, na wszystkich innych urządzeniach - laptopach i telewizorach - tej opcji brakowało, ale sytuacja zmieniła się w ostatnich dniach, gdy w wersji przeglądarkowej Netflix dodał tę możliwość.

Za takimi serialami tęsknię najbardziej. Netfliksie, poproszę zdecydowanie więcej!

Jak usunąć tytuł z listy "Kontynuuj oglądanie"

By usunąć serial/film z listy "Kontynuuj oglądanie" należy najechać na niego kursorem i wybrać przycisk z dużym "X" w kółku. Po naciśnięciu na niego zostaniecie zapytani, jaki jest powód tego działania i do wyboru są trzy możliwości:

  • Ten tytuł mi się podoba, ale nie chcę go dalej oglądać
  • Nie podoba mi się
  • Robię porządki

Nowy Terminator będzie animacją. Czy Netflix przywróci blask serii?

Jasne jest więc, że Netflix jednocześnie sonduje naszą opinię na temat konkretnego tytułu, by w przyszłości nie serwować nam rekomendacji powiązanych z usuwanym tytułem. Ostatnia opcja też jest dość oczywista, bo do tej pory każdy z nas na pewno zdążył zachomikować na tej liście sporą liczbę i seriali.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu