Poradniki

Jak wyłączyć wtyczkę AdBlock? Instrukcja krok po kroku

Grzegorz Ułan
Jak wyłączyć wtyczkę AdBlock? Instrukcja krok po kroku
0

Wyłączenie lub odinstalowanie AdBlocka w różnych systemach i na różnych urządzeniach wygląda nieco inaczej. W tym wpisie pokażemy krok po kroku jak jak wyłączyć program blokujący reklamy AdBlock.

Czytając pewnie tytuł tego wpisu od razu zaczęliście się zastanawiać, kto wyszukuje takie problemy w sieci? Skoro zainstalował i włączył, to i musi umieć odinstalować lub wie gdzie wyłączyć adblock. Otóż niekoniecznie - często jest tak, że mniej zaawansowani użytkownicy komputerów dostają takiego AdBlocka w prezencie od kogoś z rodziny czy znajomego, który akurat konfigurował im nowy system.

Tak więc nie dziwi, że później niektórzy z nich decydują się na wyłączenie adblocka czy pozbycię się zupełnie niezamawianej wtyczki AdBlocka, którą widzą w swojej przeglądarce i szukają rozwiązania problemu. Ewentualnie chcą go tylko czasowo wyłączyć, bo czekają na spersonalizowane reklamy, które pozwolą im na przykład taniej kupować w sieci wybrane produkty. Niektóre sklepy internetowe bowiem, stale prowadzą kampanie remarketingowe, które oferują przeglądane wcześniej produkty w obniżonej cenie, a ich blokowanie uniemożliwia ich wyświetlanie.

Problemów z wyłączeniem AdBlocka może być tyle, ile jest znanych systemów. Zobaczmy więc, gdzie szukać tej wtyczki i jak ją odinstalować na Androidzie, iOS oraz na w przeglądarce Chrome na Windowsie oraz Safari na mac OS.

Jak wyłączyć AdBlocka na telefonie z systemem Android?

Jak wyłączyć adblocka na telefonie? AdBlock nie jest jeszcze kompatybilny z wszystkimi przeglądarkami mobilnymi na smartfonach z Androidem na pokładzie. Możemy z niego skorzystać tylko na wbudowanej przeglądarce na smartfonach Samsunga - Samsung Internet.

AdBlock w tej przeglądarce możemy wyłączyć, klikając w ikonę ustawień - menu hamburger u dołu po prawej stronie - Blokady reklam i przesuwamy suwak przy pozycji AdBlock dla Samsung Internet.

Jeśli usuwamy całkowicie AdBlocka, musimy odinstalować go, tak jak standardowe aplikacje w systemie Android.

Jak wyłączyć AdBlocka w iPhone?

Jak wyłączyć wtyczki blokujące reklamy na iOS? W przypadku iPhone, Adblocka możemy wyłączyć przechodząc w ustawieniach telefonu do aplikacji Safari, tam odnajdujemy zakładkę rozszerzenia i wyłączamy dostępne opcje.

Usunięcie AdBlocka z kolei polega podobnie jak na Androidzie poprzez odinstalowanie aplikacji z systemu.

Jak wyłączyć AdBlocka na przeglądarce Chrome?

Jak wyłączyć adblock na komputerze? W Chrome na komputerze z systemem Windows, AdBlocka możemy wyłączyć na liście wszystkich rozszerzeń zainstalowanych w tej przeglądarce. Najszybciej i najprościej będzie wkleić ten adres do paska przeglądarki: chrome://extensions/ i odnaleźć rozszerzenie AdBlock.

Tutaj możemy AdBlocka wyłączyć suwakiem lub zupełnie usunąć z naszej przeglądarki, wybierając odpowiednią opcję pod opisem rozszerzenia.

Jak wyłączyć AdBlocka na przeglądarce Safari?

W przeglądarce Safari na macOS możemy tylko wyłączyć czasowo wtyczkę AdBlocka. W tym celu klikamy w preferencje Safari i w okienku jej ustawień odnajdujemy zakładkę - Rozszerzenia. W tym miejscu suwakiem przy obu wtyczkach wyłączamy je.

Z kolei w przypadku odinstalowania, na liście wszystkich programów w Launchpadzie przytrzymujemy dłużej aplikację AdBlock i klikamy w krzyżyk oraz zatwierdzamy jej usunięcie.

Tym samy obie wtyczki z poprzedniego okna z rozszerzeniami znikną z naszej przeglądarki Safari.

Stock Image from Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu