Samsung

Jak oszukać czytnik linii papilarnych w Galaxy S10? Wystarczy nieoryginalna folia ochronna na ekran

Paweł Winiarski
Jak oszukać czytnik linii papilarnych w Galaxy S10? Wystarczy nieoryginalna folia ochronna na ekran
16

Samsung już pracuje nad naprawieniem tego problemu, ale kiedy czytam takie doniesienia, to mrożą mi one krew w żyłach.

W oświadczeniu wysłanym do Reuters, Samsung obiecał, że niedługo wypuści aktualizację oprogramowania, która naprawi problem z czytnikiem linii papilarnych w Samsungu Galaxy S10. Czym się on objawiał? Otóż stosując nieoryginalną folię ochronną można było odblokować smartfona odciskiem palca, który nie został wcześniej zarejestrowany w telefonie.

Zobacz też: Recenzja Samsunga Galaxy S10+

Jak oszukać czytnik linii papilarnych w Galaxy S10?

Zignorowałbym tę wiadomość, gdyby nie oficjalne oświadczenie Samsunga, który obiecuje uporać się z problemem aktualizacją. Bo to oznacza, że doniesienia brytyjskiego The Sun są prawdziwe. Otóż zgłosiła się do nich kobieta, która kupiła nieoryginalną folię ochronną na swojego Samsunga Galaxy S10. A jak zapewne pamiętacie, smartfon posiada czytnik linii papilarnych w ekranie i działa całkiem nieźle, a na pewno dużo lepiej niż choćby ten z Samsunga Galaxy A50. Co dała jej ta folia poza ochroną ekranu? Umożliwiła łatwy dostęp do smartfona osobom, których odciski palców nie są przypisane do urządzenia. Dokładnie jej mężowi, który nigdy nie rejestrował odcisku swojego palca w jej smartfonie.

Jak to w ogóle możliwe? Otóż najprawdopodobniej chodzi o niektóre folie na ekran, te dodawane do silikonowych etui. Mają jakiś wzór, który smartfon wyłapuje podczas rejestracji odcisku palca, a później rozpoznaje jako jego część. Co więcej - koreański bank KaKaobank prosi użytkowników, by do czasu uporania się z problemem...nie używali czytnika linii papilarnych w Galaxy S10.

Pewnie część z Was chciałaby wiedzieć jakiej dokładnie folii trzeba użyć by oszukać czytnik linii papilarnych w Galaxy S10. Tej informacji jednak nikt nie ujawnił. Jeśli macie S10, byłbym jednak ostrożny i na razie wrócił jednak do PIN-u, bo skoro sam Samsung widzi problem, to na pewno coś jest na rzeczy.

Poniżej zamieszczam oświadczenie Samsunga:

„Oświadczenie dotyczące rozpoznawania odcisków palców

W odniesieniu do ostatnich informacji dotyczących rozpoznawania odcisków palców w niektórych modelach Galaxy, chcielibyśmy przekazać naszym klientom następującą informację.
Problem dotyczy czujników czytnika linii papilarnych, który odblokowuje urządzanie po rozpoznaniu trójwymiarowych wzorów, pojawiających się na niektórych, silikonowych ochraniaczach ekranu, traktując te wzory jakby były odciskami palców użytkownika.

W celu uniknięcia problemu radzimy, aby użytkownicy Galaxy Note10/10+ oraz S10/S10+/S10 5G wykorzystujący podobne ochraniacze zdjęli je, wykasowali dotychczas zarejestrowane odciski palców oraz zarejestrowali swoje odciski palców ponownie.

Prosimy też o nie korzystanie z silikonowych ochraniaczy ekranów do czasu aktualizacji oprogramowania, do momentu jej wydania i zastosowania. Wydanie aktualizacji jest zaplanowane na przyszły tydzień. Dodatkowo podczas rejestracji odcisków palców, prosimy o upewnienie się, iż odciski palców są zeskanowane w całości tak, aby każda ich część, włączając ich środek, została zeskanowana.

Dziękujemy za cierpliwość. Będziemy stale upewniać się, że nasi klienci otrzymują najlepszą możliwą usługę.

Biuro prasowe Samsung Electronics Polska”

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu