Android

Masz Samsunga Galaxy S10? Już teraz możesz testować Androida 10

Albert Lewandowski
Masz Samsunga Galaxy S10? Już teraz możesz testować Androida 10
9

Samsung rozpoczął własnie beta testy nowej wersji Androida wraz z odświeżoną nakładką na urządzeniach z serii Galaxy S10, do której wkrótce dołączy Galaxy Note 10.

Testowy Android 10 z Samsung One UI 2.0

Samsung oficjalnie udostępnił beta wersję Androida 10 z nową nakładką Samsung One UI dla wszystkich modeli z serii Galaxy S10: Galaxy S10e, Galaxy S10, Galaxy S10+ i Galaxy S10 5G. Na razie cieszyć się z niej mogą użytkownicy z Niemiec, Korei Południowej oraz Stanów Zjednoczonych, ale wkrótce ta grupa ma powiększyć się o kolejne państwa. Co ważniejsze, wkrótce do tej grupy będą mogli dołączyć klienci z Samsungami Galaxy Note 10 i Note 10+.

Sprawdź też: Wszystko o Android 10.

Jakie nowości ujrzymy w samym Android 10? Pojawią się inteligentne odpowiedzi z poziomu paska powiadomień, które mają być dostępne dla wszystkich aplikacji do wysyłania wiadomości dostępnych w Google Play; systemowe wsparcie dla ciemnego motywu graficznego, czy sieci 5G. Nie zabraknie także funkcji Live Caption, która będzie wyświetlać napisy na żywo do filmów i muzyki odtwarzanej na urządzeniach i to bez konieczności połączenia z siecią. Warto tu również wspomnieć o aktualizacjach zabezpieczeń, które nie będą wymagały ponownego uruchomienia urządzenia.

Aby dołączyć do testów, należy zarejestrować się w usłudze Samsung Members. Na pewno w temacie tej aktualizacji warto pamiętać o nowej nakładce. Samsung One UI 2.0. Producent postawił tu na nowy tryb skupienia, który pozwala wyciszyć zbędne rozpraszacze i ponadto zadbano o automatyczne dostosowywanie kolorów na ekranie blokady. Samsung poprawił również działanie ciemnego trybu graficznego oraz zmniejszył zużycie energii.

Przeczytaj również:

Możemy spodziewać się, że oficjalnie update z Androidem 10 i Samsung One UI 2.0 trafi na smartfony już pod koniec tego roku, najpewniej w grudniu.

źródło: Softpedia

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu