E-commerce

Jak nie Amazon.pl to może ERLI.pl zagrozi dominacji Allegro w Polsce?

Grzegorz Ułan
Jak nie Amazon.pl to może ERLI.pl zagrozi dominacji Allegro w Polsce?
3

ERLI.pl to platforma sprzedażowa, która wystartowała w Polsce już jakiś czas temu, jednak bez specjalnego rozgłosu. Teraz sytuacja pandemiczna i ogromny wzrost zainteresowania zakupami online przyczyniły się do zintensyfikowania ich działań i pokazania się szerszej widowni.

Uruchomiona właśnie kampania reklamowa ERLI.pl, której głównym ambasadorem został Maciej Stuhr pozwala przypuszczać, że twórcy tej platformy sprzedażowej na poważnie myślą nad stworzeniem sensownej konkurencji dla Allegro. Świadczyć może o tym oferta skierowana dla sprzedawców, w której uwypuklone zostały główne zarzuty i powód do niezadowolenia sprzedawców na Allegro.pl.

Mowa oczywiście przede wszystkim o prowizjach, które na ERLI.pl dla zarejestrowanych sprzedawców mają być o połowę niższe.

Zobacz też: Amazon.pl vs Allegro.pl - porównanie ofert dla polskich sprzedawców.

Oferta ERLI.pl dla polskich sprzedawców

Tak więc obok Allegro.pl, Amazon.pl będziemy mieli trzeciego gracza na rynku platform sprzedażowych o podobnym profilu. Podobnie jak konkurencja, ERLI.pl ma dwa plany w ofercie dla sprzedawców. Dla przypomnienia, na Allegro możemy wykupić Plan Podstawowy za 39 zł miesięcznie i Plan Profesjonalny za 199 zł. Na Amazon.pl z kolei pierwszy Plan Indywidualny kosztuje 4 zł (bez VAT) za każdy sprzedany towar + dodatkowe opłaty za sprzedaż i Plan Profesjonalny za 165,91 zł (bez VAT) + dodatkowe opłaty za sprzedaż.

Na ERLI.pl natomiast dostępny jest jeden plan bezpłatny i drugi PROseller - nieznacznie droższy niż na Allegro, ale przez pierwsze 6 miesięcy skorzystamy z niego za darmo.

ERLI.pl dla kupujących

Co dla kupujących na ERLI.pl? Podobnie jak w przypadku Monet na Allegro, ERLI.pl promuje zakupy na swojej platformie programem lojalnościowym, w ramach którego każdą wydaną złotówkę możemy wymienić na jeden punkt w programie ERLIKLUB, a te wymienić na voucher uprawniający do 5-dniowych wczasów nad polskim morzem.

Ponadto, na ERLI.pl obowiązuje również Program Ochrony Kupujących czy szeroki wachlarz dostępnych płatności, wliczając do BLIKA czy raty 0% z PayU.

Na tym podobieństwa z Allegro.pl się nie kończą. Jak wejdziecie na stronę główną ERLI.pl poczujecie się jak u siebie. Konstrukcja strony głównej serwisu przypomina tę znaną nam dobrze na Allegro.pl, łącznie z trzonem platformy jakim bez wątpienia jest wyszukiwarka. Twórcy ERLI.pl nie forsowali tu innych rozwiązań, postanawiając pozostać przy sprawdzonych i wygodnych wyszukiwaniach, w przeciwieństwie do Amazon.pl, którego wyszukiwarka wciąż pozostawia wiele do życzenia w temacie intuicyjności i wygody.

Porównanie cen produktów na Allegro.pl i ERLI.pl

Jak z cenami produktów? Podobnie jak w przypadku porównania cen na Allegro.pl i Amazon.pl, sprawdźmy ceny wybranych ofert na Allegro.pl i ERLI.pl. Na Allegro do porównania weźmiemy ceny produktów z oznaczeniem Super Cena.

iPhone 12 mini 64GB

Na Allegro najniższa obecnie cena za iPhone 12 mini 64GB to 3 099 zł lub w 20 ratach 0% po 154,95 zł. Za ile kupimy ten sam model na ERLI.pl?

Dokładnie 300 zł drożej - 3 399 zł lub w 10 ratach 0% po 339,90 zł.

Huawei MateBook D15

W przypadku laptopów do porównania znalazłem dostępny na obu platformach Huawei MateBook D15. Na Allegro.pl kupimy go za 2 599 zł lub w 20 ratach 0% po 127,95 zł.

Na ERLI.pl ten sam model jest dużo droższy, kosztuje 3 149 zł lub w 10 ratach 0% po 314,90 zł.

Telewizor LED Sony BRAVIA 55

W przypadku telewizorów przebitka nie jest już taka wyraźna, Sony Bravia na Allegro.pl do kupienia jest w najniższej cenie 2 811,99 zł lub w 10 ratach 0% po 281,20 zł.

Ten sam telewizor na ERLI.pl dostępny jest tylko nieco drożej - 2 899 zł lub w 10 ratach 0% po 289,90 zł.

JBL Reflect Contour

Na koniec sprawdźmy coś z tańszych produktów, czyli słuchawki. Tutaj sprawa nie jest już taka oczywista. Najniższa cena na Allegro.pl za JBL Reflect Contour wynosi 189 zł.

Na ERLI.pl te same słuchawki kosztują dokładnie 20 zł taniej - 169 zł.

Wszystkie produkty z porównania są zupełnie przypadkowe, dobierałem je wprost z wyszukiwarki. Jak widać można znaleźć i na ERLI.pl tańsze oferty. Wystarczy trochę poszukać, porównać i zadecydować o kupnie na tej nowej platformie, na Allegro.pl, a może na Amazon.pl? Cieszy, że mamy w końcu wybór i możemy wybierać spośród trzech platform. To trochę więcej szukania, ale o to chodzi w przypadku konkurencji na rynku, dzięki której w rezultacie możemy trafić na taki sam produkt w dużo niższej cenie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu