Polska

Furgonetka BOX zaoferuje automaty na paczki na nowych zasadach

Kamil Świtalski
Furgonetka BOX zaoferuje automaty na paczki na nowych zasadach
4

Furgonetka od lat jest jedną z najpopularniejszych usług pośredniczących w zamawianiu kurierów. Platforma prężnie się rozwija, oferując wygodny dostęp do całego pakietu kurierów. Wystarczy jedno konto... i gotowe! Wkrótce poszerzy ona swoje usługi o automaty pocztowe. Furgonetka wchodzi na rynek jako KOLEJNY dostawca tego typu usług — nadchodzi Furgonetka BOX, która ma ambicje namieszać na rynku.

Furgonetka BOX: wkrótce na rynku zadebiutuje otwarta sieć automatów paczkowych

Poczta Polska, Alibaba, InPost, Allegro — można wymieniać, a graczy ciągle przybywa. Każdy chce mieć swoje automaty na paczki — i wierzę, że z każdym kwartałem będzie ich regularnie przybywać. Niestety — brak solidnych regulacji w tym zakresie już teraz skutkuje fatalnym ich ułożeniem i coraz gorszym zagospodarowaniem przestrzeni. A póki nikt się nad tym nie pochyli, nie wierzę w poprawę i szczerze? Kolejna firma oferująca automaty niespecjalnie mnie cieszy. Możliwe, że to wyłącznie moje podejście, ale faktem jest, że z Furgonetki korzystam wyłącznie do zamawiania usług kurierskich, gdy z różnych powodów nadanie w Paczkomacie nie wchodzi w grę.

Tworzymy sieć automatów do nadawania i odbioru przesyłek kurierskich dostępnych 24/7, która współpracuje z wieloma sieciami handlowymi, operatorami kurierskimi, spółdzielniami mieszkaniowymi oraz samorządami. Jesteśmy siecią przyszłości – dostawa i odbiór przesyłek jeszcze nigdy nie były tak proste.

Wszystko wskazuje na to, że na starcie z Furgonetka BOX będzie można (przynajmniej na starcie) jedynie odbierać paczki, a wszystko to w formie doskonale nam znanych z platform konkurencji. Po umieszczeniu w automacie przesyłki użytkownik będzie otrzymywać powiadomienie, a skrzynkę będziemy otwierać za pośrednictwem smartfona.

Tym co ma wyróżniać Furgonetka BOX jest otwartość. Właścicielami ich automatów może być... niemalże każdy.

Właścicielami automatów mogą być zarówno sklepy internetowe, sieci handlowe, specjalizujący się w tej działalności partnerzy jak też, co oczywiste, operatorzy kurierscy. Dzięki naszej marce i technologii wszystkie lokalizacje tworzą jedną spójną sieć. Korzystają na tym wszyscy – odbiorcy paczek otrzymują dogodną lokalizację, sklepy internetowe tańszą i wygodniejszą ofertę, przewoźnicy zwiększają efektywność doręczeń, a sieci handlowe mają większy ruch w sklepach.

Od kiedy na rynku pojawia się coraz więcej takich rozwiązań wypatruję usługi, która... zaoferuje swój własny automat z paczkami, do którego dostęp będą mieć wszyscy rynkowi gracze (za odpowiednią opłatą, rzecz jasna). I ta jeszcze nie jest spełnieniem mojej wizji, ale jest jej zdecydowanie najbliższa. Jestem bardzo ciekawy efektów, które na ulicach mają pojawić się jeszcze w tym roku!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu