Apple

Naprawa iPhone SE będzie tańsza, bo pasuje do niego sporo części z iPhone 8

Kamil Świtalski
Naprawa iPhone SE będzie tańsza, bo pasuje do niego sporo części z iPhone 8
5

Jest jeszcze jeden powód, dla którego iPhone SE ma szansę stać się ulubieńcem publiczności. Pasują do niego części zamienne z iPhone'a 8!

Nowy iPhone SE budzi niewątpliwie od groma emocji. Powodów jest wiele: od wyglądu, przez możliwości, a cenie iPhone SE kończąc. Oczywiście nie brakuje w tym wszystkim złośliwości i klasycznego dogryzania sobie na linii miłośników produktów z Androidem i iOS na pokładzie. Można by rzec: klasyka. W samym smartfonie zresztą też znalazło się co nieco klasyki -- jak się okazało po rozbiórce iPhone'a SE -- nie tylko ze względu na wygląd urządzenia. Ale także jego wnętrze, do którego trafiły moduły wykorzystywane wcześniej w iPhone 8.

iPhone SE może liczyć na części zamienne z iPhone'a 8

W iPhone SE stare spotyka nowe -- to widać już na pierwszy rzut oka, gdy tylko spojrzymy na obudowę urządzenia. Ta konstrukcja może i wywoływała efekt WOW przy premierze iPhone'a 6, ale jesteśmy w 2020 i tutaj sprawy już nie są takie oczywiste. Zmieniły się trendy, technologia poszła naprzód i to po prostu już nie ekscytuje -- a jak pokazują reakcje wielu sieciowych komentatorów, wręcz odrzuca. Porównanie iPhone SE i iPhone 11 wydaje się być naturalne ze względu na podzespoły. Ale to właśnie z iPhone 8 nowe urządzenie ma wspólnego najwięcej. Jak informuje ekipa iFixit -- iPhone SE może liczyć na sporo elementów zamiennych od swoich starszych braci. Wśród nich znalazły się: aparaty, gniazdo SIM -- no i co powinno ucieszyć najbardziej wszystkich z regularnie zbijaną szybką -- cały przód, w tym ekran wraz z mikrofonem. Bez dodatkowej zabawy jednak straci się wówczas dostęp do funkcji TrueTone.

Dlaczego to dobra wiadomość? Po pierwsze ekologia i mniej odpadów, bo Apple dość mocno poszło w recykling. Po drugie jednak -- co samym użytkownikom będzie dużo bliższe -- dzięki temu naprawy będą tańsze. I nie trzeba będzie od razu biec do Apple Store (czy innych autoryzowanych punktów) i płacić małej fortuny.

Źródło: iFixit

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu