Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Smartfony

Oto najpopularniejsze smartfony pierwszego kwartału 2021 - iPhone zostawił konkurencję w tyle

0

Oto lista najlepiej sprzedających się smartfonów pierwszego kwartału. Zaskoczeni?

Patrząc na to z jaką częstotliwością chińskie firmy wydają swoje smartfony można się złapać za głowę, że nie znalazły się one w zestawieniu top 3 najlepiej sprzedających się i najlepiej zarabiających smartfonów w pierwszym kwartale tego roku. Można, ale należy pamiętać że to broń obosieczna — bo z jednej strony przychody mają szansę się zgodzić i dochodzimy do etapu, w którym marki stają się rozpoznawalne i każdy je zna. Z drugiej jednak kiedy mowa o konkretnych modelach, wszystko się rozmywa — i w badaniach takich jak te, gdzie liczą się konkretne modele smartfonów, wypadają one z rankingów w ogóle, albo po prostu spadają niżej. A w pierwszym kartale 2021 najwyraźniej król był tylko jeden — i był to iPhone. A w sumie, to rodzina iPhone 12.

iPhone królem sprzedaży i... królem zysków. Zwłaszcza ten największy

Specjaliści z Counterpoint Research opublikowali badanie z najpopularniejszymi smartfonami ubiegłego roku. Podzielone ono zostało na dwie kategorie: smartfony które przyniosły największe zyski oraz najlepiej sprzedające się smartfony. Niezależnie jednak o której kategorii mówimy, w obu pierwsze miejsca należały do Apple.

Jak widać — smartfony które przyniosły producentom największe zyski to w dużej mierze sprzęty Apple. Tutaj mają oni miażdżącą przewagę — bo na dziesięć miejsc, aż sześć należy do Apple — poza tym znalazło się miejsce dla Samsunga Galaxy S21 Ultra oraz "zwykłego" SGS21, a także Huawei Mate 40 Pro. Jeżeli zaś chodzi o najlepiej sprzedające się ilościowo smartfony — tutaj pierwsze cztery miejsca należą do iPhone'ów — i poza rodziną zeszłorocznych dwunastek, na czwartym miejscu znalazł się też mający premierę w 2019 roku iPhone 11. Co ciekawe — w tym zestawieniu jest także miejsce dla Samsunga (na siódmym miejscu - Galaxy A12, 9 i 10 należą zaś do Galaxy A215 oraz Galaxy A31) oraz... Xiaomi. Patrząc na to jaką popularnością u nas cieszą się ich urządzenia, nikt nie powinien być tym specjalnie zaskoczony - chociaż tutaj problemem mogło okazać się kilka (kilkanaście?) premier smartfonów w kwartale. Mimo wszystko miejsce dla Redmi 9A, Redmi 9 oraz Redmi Note 9 się znalazło — i załapały się one do najlepiej sprzedających się smartfonów w pierwszym kwartale 2021!

Powyższe listy mogą wydawać się nieco zaskakujące, a... nieco jednak nie - przede wszystkim ze względu na zupełnie inną strategię Apple. Najsmutniejszym widokiem na powyższych zestawieniach są jednak wieści dotyczące iPhone 12 mini — od dawna mówiło się, że model ten jest sprzedażową klapą. I patrząc na powyższe zestawienie nie mogę oprzeć się wrażeniu, że po jednorazowym eksperymencie gigant z Cupertino nie będzie już więcej bawił się w małe smartfony. Bo i po co — nie sprzedaje się najlepiej, nie przynosi aż takich zysków. Po co kombinować, skoro największy i najdroższy ze smartfonów nie odpycha klientów ceną i wciąż jest sprzedażowym hitem?

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: