Apple

Koniec nudy: tegoroczne iPhone w całej palecie kolorów!?

Kamil Świtalski
Koniec nudy: tegoroczne iPhone w całej palecie kolorów!?
12

Znudzeni szarymi i srebrnymi iPhone? Najświeższe informacje wskazują, że w tym roku słuchawki Apple będą dostępne w różnych wariantach kolorystycznych!

Apple można lubić, można ich też nie lubić — ale po którejkolwiek ze stron nie jesteśmy, jednego odmówić nie można. To właśnie premiery ich sprzętów przyciągają największą widownię. Miłośników prezentowanych przez nich rozwiązań nigdy nie brakuje, a krzyczących w niebogłosy hejterów jest jeszcze więcej! Daleki jestem od twierdzenia, że ich sprzęty są idealne — ale z co najmniej kilku powodów to właśnie iPhone jest moim podstawowym smartfonem... i choć bardzo cenię sobie zachodzące w Androidzie zmiany, to póki co przesiadki nie planuję. I wszyscy których do szerokiej palety Androidów ciągnęły tamtejsze kolorki — także mogą wstrzymać się z planami na przyszłość, bowiem najświeższe przecieki sugerują, że tej jesieni zobaczymy nie tylko całą paletę nowych urządzeń — ale też... nowy zestaw kolorystyczny iPhone'ów!

Tegoroczne iPhone będą bardziej kolorowe?

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że niespodzianki o których Apple chce nam opowiedzieć samodzielnie jesienią są psute przez wcześniejsze przecieki. A to zdjęcie z fabryki, a to wyniesione z niej i dokładnie sfotografowane części — klasyka gatunku. I to taka, która od lat już psuje wielkie konferencyjne WOW wszystkim firmom technologicznym. Tym razem jednak wiadomości nie pochodzą bezpośrednio z przecieków, a... raportu analityka pracującego dla TF International Securities — Ming-Chi Kuo. Czytamy tam między innymi o przewidywanych cenach nowych urządzeń (najdroższy, podobnie jak iPhone X, kosztować będzie 1000 dolarów, tańszy wariant — 300$ mniej), o tym że Apple zdecyduje się tym razem na dual sim, ale tym co przyciąga wzrok komentatorów najbardziej są... rzekome nowe kolory urządzeń!

Wszystko co dotychczas wiemy o nadchodzących w 2018 modelach iPhone

Te miałyby się różnić w zależności od modelu. I tak oto najdroższa, 6,5-calowa słuchawka, miałaby doczekać się kolorów: czarnego, białego i odmienionego złotego. Niższy model, czyli 6,1-calowy z ekranem LCD, na starcie miałby być sprzedawany w wariantach: szarym, białym, niebieskim, czerwonym oraz pomarańczowym.

O ile jednak w przypadku tego pierwszego można założyć, że biel i czerń będą po prostu kolorami które już znamy, o tyle tańszy model i paleta kolorów przywodzi na myśl sytuację z iPhone 5C: tańszym odpowiednikiem piątki, który miał plastikową obudowę i dostępny był w przykuwających z daleka wzrok kolorach: białym, zielonym, niebieskim, różowym oraz żółtym. I jeżeli weźmiemy pod uwagę inne wiadomości na związane z tym modelem (m.in. bycie tańszym iPhone X — z analogicznym wyglądem i pakietem opcji) — zaczyna składać się to w logiczną całość. Pytanie tylko, czy główna konferencja z zapowiedziami nowego line-upu smartfonów na najbliższy rok to czas, w którym Apple chciałoby się nimi pochwalić, odciągając uwagę od najdroższego i najbardziej dopieszczonego w swoim portfolio sprzętu?

Nie wszystkie przewidywania nawet najlepszych analityków znajdują potwierdzenie w rzeczywistości, ale kto wie — może faktycznie trop kolorowych urządzeń na wzór iPhone 5C, które przecież okazały się sprzedażowym hitem!

Źródło, grafika: 9to5Mac

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu