Apple

iPhone 14 Pro i Pro Max będą dużo grubsze od poprzednich modeli. Nowe rendery smartfonów

Kacper Cembrowski
iPhone 14 Pro i Pro Max będą dużo grubsze od poprzednich modeli. Nowe rendery smartfonów
10

Max Weinbach na Twitterze udostępnił nowe grafiki koncepcyjne przedstawiające iPhone’a 14 Pro i Pro Max. Nadchodzący flagowiec firmy z Cupertino ma przynieść kilka zmian, chociaż niekoniecznie dobrych.

iPhone 14 Pro i Pro Max po raz pierwszy od premiery iPhone’a X zmieni wygląda notcha na górze ekranu. Weinbach podaje również, że nowa seria flagowców będzie grubsza od poprzedników, za co będzie głównie odpowiadać wyspa na aparaty.

Nowo udostępniony render iPhone’a 14 Pro Max sugeruje, że telefon będzie nieco mniejszy od swojego poprzednika - szerokość będzie wynosić 77,58 mm. Wysokość zmniejszy się za to o 0,1 mm, mierząc teraz 160,7 mm.

Wybrzuszenie wysepki na aparaty w modelach Pro i Pro Max będą większe i to do nich będzie należał rekord pod tym względem. Grubość telefonu z wysepką będzie wynosić 12,02 mm. Układ aparatów w modelach Pro wzwyż pozostanie taka sama i Apple nic w tej kwestii nie zmieni.

Firma z Cupertino zmieni jednak notcha, o czym wspominano już kilka lat temu. “Czternastka” nie będzie posiadała już wysepki na górze, a zamiast tego będą dwie małe “pastylki”. Na renderach wygląda to całkiem ciekawie i z pewnością dość spora grupa krytyków notcha będzie zadowolona - niemniej jednak, dziwne wydaje się wyposażanie nowych MacBooków w notche, skoro Apple odchodzi od tego przy telefonach.

Niektóre plotki sugerują, że iPhone’y 14 mają nie mieć wejścia na kartę SIM. Dotychczasowe rendery co prawda uwzględniały port, jednak nie ma to zbytniego wpływu na projekt obudowy, więc możliwe, że seria 14 będzie obsługiwać wyłącznie eSIM.

Źródło: Max Weinbach (Twitter)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news