Apple

iPhone 13 i AirPods 3. generacji będą dokładnie takie, jakich oczekuję - nowe wieści

Konrad Kozłowski
iPhone 13 i AirPods 3. generacji będą dokładnie takie, jakich oczekuję - nowe wieści
39

Najnowsze wieści wskazują na powrót Touch ID w iPhonie 13 w wyjątkowej wersji, natomiast premiera AirPods 3. generacji ma się odbyć lada moment.

Face ID nie zawsze skutecznie zastępuje Touch ID

Jednoczesna premiera iPhone'a 8 oraz iPhone'a X zdziwiła wielu klientów, ale Apple bardzo sprytnie wprowadziło wtedy do oferty różne warianty swojego smartfona w różnych przedziałach cenowych. Ostatnie lata to kontynuacja tej strategii i powiedziałbym, że firma jeszcze lepiej radzi sobie w rozpoznawaniu trendów i rozumieniu potrzeb rynku. iPhone'y Xr oraz 11 cieszyły się ogromną popularnością, a na wyniki modelu 12 czekamy z niecierpliwością. Okazuje się, co prawda, że iPhone 12 mini nie spotkał się z tak ciepłym przyjęciem, na jakie liczono, ale sytuacja będzie jasna dopiero za jakiś czas.

Co zrobi Apple by bateria w iPhone 13 była większa?

Nie bez przypadku nawiązałem do przełomowego momentu premiery iPhone'a X, bo właśnie wtedy rozpoczął się nowy rozdział w historii smartfona Apple pozbawionego charakterystycznego przycisku Home z wbudowanym Touch ID. Takie modele nie zniknęły kompletnie z oferty, bo obecny w niej był iPhone 8 oraz dwie generacje iPhone'a SE, ale we flagowych modelach postawiono na Face ID. Nie byłem z początku przekonany do tego rozwiązania, ale po kilku miesiącach z iPhone'em X zdołałem je docenić. Ostatni rok pokazał nam jednak, że większa swoboda i uniwersalność w metodach odblokowywania smartfona jest na wagę złota, dlatego na sile przybrały plotki o powrocie Touch ID w bezramkowych iPhone'ach. Wielu spodziewało się, że już iPhone 12 wprowadzi czytnik odcisku palca, np. w przycisku blokady, ale tak się niestety nie stało.

HomePod się nie sprawdził i znika z oferty. Apple pokłada nadzieje w wersji mini

iPhone 13 z Touch ID wbudowanym w ekran

Trudności z odblokowaniem iPhone'a za pomocą Face ID w maseczce, Apple pragnie rozwiązać częściowo przez opcję odblokowywania przy użyciu Apple Watcha. Taka możliwość będzie dostępna w iOS 14.5 i towarzyszącej mu wersji watchOS, ale to nie wszystko, co planuje firma. Do mediów docierają bowiem plotki o zwiększonych szansach pojawienia się Touch ID wbudowanego w ekran w iPhonie 13. W ostatnich tygodniach obszernie komentowano szanse usunięcia wszystkich portów z co najmniej jednej wersji iPhone'a 13 oraz redukcji rozmiaru wcięcia u góry ekranu (notch), ale to właśnie powrót Touch ID byłby dla mnie kluczową cechą nowego modelu, która mogłaby przekonać mnie do zmiany telefonu. I nie chodzi tu nawet o kwestię pandemii i maseczek, ale także zwykłej codzienności i szybszego oraz bardziej komfortowego odblokowywania telefonu w niektórych okolicznościach.

AirPods 3. generacji już niedługo w sprzedaży

Równie dobre wieści, z mojej perspektywy, docierają do nas także w kwestii nowej wersji słuchawek AirPods. Na co dzień korzystam z 1. generacji, które idealnie sprawdzają się do prowadzenia rozmów, słuchania podcastów i audiobooków oraz okazjonalnego słuchania muzyki (jeśli nie chcę lub nie mogę skorzystać z nausznych słuchawek Sony). Moje AirPodsy jednak się starzeją, podobnie jak egzemplarze innych posiadaczy pierwszego modelu, dlatego wszyscy liczymy na usprawnienia w 3. generacji.

Wyciekło zdjęcie AirPods 3. generacji. Szykuje się sporo zmian

Ta ma wyglądać jak AirPods Pro (słuchawki oraz etui), ale standardowe AirPodsy pozostaną modelem dousznym i nie będą dokanałowe oraz zabraknie wsparcia dla ANC (aktywnej redukcji szumów). Ciekawie brzmi przeciek mówiący o dołączeniu etui ładowanego bezprzewodowo do tańszego wariantu AirPods 3. generacji, ale nie do końca chce mi się w to wierzyć. Co najważniejsze jednak, aktualny model AirPods ma zostać wycofany ze sprzedaży lada moment, a w przeciągu miesiąca w sklepach mają pojawić się AirPods 3. generacji.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu