Apple

Wielki wyciek o premierach Apple. Jeśli się potwierdzi, będą dwie niespodzianki...

Krzysztof Kurdyła
50

Jon Prosser ostatnio przycichł, ale nie oznacza to, że po „rynku” nie krążą już żadne ciekawe wycieki. Na twitterze pojawił się właśnie cały kalendarz premier Apple na najbliższe miesiące i jeśli nie jest to lep na obserwujących, to jesień zapowiada się bardzo ciekawie i z niespodziankami. Należy jednak pamiętać, że Apple z dużym prawdopodobieństwem zaczęło aktywnie zwalczać przecieki, co może oznaczać, że część informacji pojawiających się w przestrzeni może okazać się nieścisła lub nieprawdziwa.

Sierpniowe „ciche” aktualizacje

Pierwszą porcję nowości powinniśmy według tej rozpiski otrzymać w połowie sierpnia (ok. 19). Mają wtedy pojawiać się: nowy iMac, AirPods Studio, HomePod 2 oraz HomePod Mini. Produkty pojawią się od razu na stronie i w sklepie, bez żadnej specjalnej konferencji. Osoby czekające na nowego, przeprojektowanego iMaca raczej muszą uzbroić się w cierpliwość, większość źródeł jest zgodna co do tego, że sierpniowy update będzie zwykłym uaktualnieniem procesorów (ciągle Intel) i innych komponentów, natomiast obudowa pozostanie ta sama. Całkiem możliwe, że całkowicie przeprojektowany iMac jest trzymany już dla wersji z procesorami Apple Silicon.

Ciekawostką jest informacja i HomePod Mini, sporo było spekulacji dotyczących takiego sprzętu, ale nie pojawiły się dotychczas żadne wiarygodne informacje na jego temat. HomePod 2 jednocześnie miałby być tylko niewielką aktualizacją (prawdopodobnie nowa generacja procesora).

Wrzesień pod znakiem iPhone'a

Na 8 września przewidziana jest Konferencja Specjalna, na której mają być zaprezentowane nowe iPhony 12, iPady oraz Apple Watch Series 6. Dla mnie osobiście to, razem z tegorocznym WWDC, jedno z najważniejszych wydarzeń od lat, w końcu powróci na rynek iPhone normalnej wielkości. Leaker podał też informację, że we wrześniu mają pojawić się anonsowane od ponad roku AirTags.

O ile o iPhonach wiadomo już dość dużo, o tyle sporą zagadką są iPady i Apple Watch. Czy Apple czymś zaskoczy, czy też będziemy mieli do czynienia ze standardowa ewolucja? Myślę, że jeśli gdzieś oczekiwać sporych zmian, to w linii iPad Air, która być może upodobni się do linii Pro. Oczywiście będzie oferować gorsze parametry i ekran, ale z niższą ceną, może być dużym hitem. Nie spodziewałbym się wielkich zmian w budżetowej linii tabletów.

Co do rozwoju Apple Watch są wobec jego rozwoju spore oczekiwania. Informacje z patentów sugerują, że zobaczymy w którejś z jego wersji TouchID, spodziewane jest zastosowanie ekranów typu MicroLED. Mam jednak wrażenie, że na tak drastyczne zmiany będzie trzeba jeszcze poczekać, a w Series 6 spodziewałbym się kolejnego poszerzenia możliwości zdrowotnych o funkcje analityczne oraz zmian w zarządzaniu energią, które pomogą przedłużyć czas pracy tego zegarka. Nie da się ukryć, że na tym polu Apple odstaje na minus od konkurencji i będę zdziwiony, jeśli koncern z Cupertino nie zajmie się tym problemem już teraz.

Październik pod znakiem ARM

Kolejna konferencja ma odbyć się 27 października, a jej gwiazdami mają być pierwsze Macintoshe z ARM na pokładzie. Według informatora mają to być MacBook Pro 13" oraz nowy MacBook. Równolegle zaprezentowane mają być nowe iPady Pro oraz... AirPower Mini, mająca 2 lub 3 pola ładujące. Czy oznaczałoby to, że Apple przestaje kopać się z koniem i wprowadzi klasyczny produkt tego typu? Przekonamy się za trzy miesiące. Także w październiku miałby się pojawić nowy AppleTV, choć nie określono czy na wspomnianym evencie, czy jako zwykła aktualizacja na stronie. Cały czas w rezerwie czeka podobno event o Apple Glass, który odbędzie się, jeśli będzie możliwa prezentacja z udziałem publiczności.

Krótko mówiąc, jesień zapowiada się w Apple na jeszcze bardziej pracowitą, niż wynikało to z zapowiedzi na WWDC. Sporą niespodzianką byłby HomePod Mini, inteligentny głośnik Apple wyglądał na dziś tak, jakby koncern powoli zapominał o jego istnieniu. Równie ciekawe jest czy Apple zdecyduje się powrócić do AirPower i na jak zaawansowany technologicznie (i cenowo) produkt zamierza przedstawić.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu