Apple

iPada Mini nie zobaczymy na najbliższej konferencji Apple?

Jakub Szczęsny
iPada Mini nie zobaczymy na najbliższej konferencji Apple?
8

Pod koniec października ma odbyć się konferencja Apple, na której zapewne zostaną zaprezentowane urządzenia kontynuujące niezwykle kasową linię iPad. Nie mamy jednak pewności jakie to będą urządzenia - iPad bowiem występuje w dwóch odmianach - Air i Mini. Mówi się także o tym, że zostanie zapr...

Pod koniec października ma odbyć się konferencja Apple, na której zapewne zostaną zaprezentowane urządzenia kontynuujące niezwykle kasową linię iPad. Nie mamy jednak pewności jakie to będą urządzenia - iPad bowiem występuje w dwóch odmianach - Air i Mini.

Mówi się także o tym, że zostanie zaprezentowany iPad Pro, urządzenie dopełniające linię produktową amerykańskiego producenta. Ma on być większym odpowiednikiem mobilnego urządzenia od Apple, prawdopodobnie z ekranem przekraczającym 12 cali i będzie on z pewnością skierowany do profesjonalnych użytkowników, którzy cenią sobie dużą przestrzeń roboczą.

Bardziej prawdopodobne są ostatnie pogłoski, że zostanie pokazany tylko iPad Air, natomiast iPad Mini zadebiutuje początkiem przyszłego roku. Nie bez znaczenia jest tutaj pojawienie się iPhone'a 6 Plus, który stanowi dopełnienie linii produktowej Apple w kwestii phabletów - vide długo wyczekiwanych przez rynek, który zaczął nieco naciskać na Apple - to zaś skończyło się znacznym odejściem od niepisanego kanonu. Standardowa wersja telefonu Apple otrzymała i tak niemały ekran 4,7 cala, a większa wersja - ogromną, 5,5 calową jednostkę. iPad Mini mógłby się nieco "pogryźć" z iPhone 6 Plus, co do którego istnieją obawy, że może zabrać pewien kawałek rynku mniejszemu tabletowi z Cupertino. Możemy się zatem spodziewać premiery iPada Air w październiku i dwóch premier na początku roku 2015 - iPada Pro i Mini.

Apple powinien zacząć się martwić o przyszłość swoich tabletów. Na horyzoncie jest cały czas silny jak nigdy Microsoft, który musi namieszać Thresholdem na rynku. Tabletów z Windows na pokładzie należy się bać, bo one zaczynają sięgać coraz niższych półek cenowych, a i oferują naprawdę potężny wachlarz możliwości. Microsoft natomiast nie skąpi prezentów - Office w zestawie jest naprawdę łakomym kąskiem. Modele z Androidem natomiast stanowią dla Apple ogromną konkurencję - są dostępne w dużo korzystniejszych cenach i także nie mają się czego wstydzić.

Źródło: cnet.com

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu