Google

Rebranding Beats Music i strukturyzowane dane w Google

Tomasz Popielarczyk
Rebranding Beats Music i strukturyzowane dane w Google
1

Najpierw świat obiegła informacja, że Apple zamyka Beats Music, a potem okazało się, że chodzi jedynie o rebranding. W międzyczasie Google ujawnił nowy wygląd wyników wyszukiwania z danymi strukturalnymi, zaś Adobe kupiło sobie Aviary. Pierwszy dzień astronomicznej jesieni zapowiada się nad wyraz in...

Najpierw świat obiegła informacja, że Apple zamyka Beats Music, a potem okazało się, że chodzi jedynie o rebranding. W międzyczasie Google ujawnił nowy wygląd wyników wyszukiwania z danymi strukturalnymi, zaś Adobe kupiło sobie Aviary. Pierwszy dzień astronomicznej jesieni zapowiada się nad wyraz intensywnie.

Rebranding Beats Music

Wczoraj świat obiegło info, że Apple planuje zamknięcie serwisu ze streamingiem muzyki Beats Music. Krótko potem sami przedstawiciele firmy zweryfikowali tę informację. Okazuje się, że faktycznie w strukturach giganta dojdzie do zmian, ale nie oznacza to wcale zamknięcia Beats Music, a jedynie możliwy rebranding. Spekuluje się, że usługa mogłaby wejść w skład platformy iTunes, która jest przecież o wiele mocniejszą marką.

Strukturyzowane dane w Google

Niebawem w wynikach wyszukiwania Google zobaczymy nowe treści dostarczane w ramach Grafu Wiedzy. Google nazywa je "Structured Snippets". O czym mowa? O twardych danych wyciągniętych z tabelek czy wykresów. Przykładowo strona dotycząca sprzętu zostanie w wynikach wyszukiwania opatrzona wycinkami na temat jego specyfikacji. Natomiast w przypadku filmu będą to informacje o obsadzie i twórcach. Czy będzie to stanowiło alternatywę dla boksów wyświetlanych na prawo od wyników wyszukiwania? Zapewne wszystko okaże się po wdrożeniu nowej funkcji. Tak czy inaczej, internauci zyskają kolejny powód, aby nie klikać w linki w wynikach wyszukiwania. Bo i po co?

Adobe kupuje Aviary

Adobe rozbudowuje swoje mobilne portfolio. Firma przejęła Aviary - dewelopera odpowiedzialnego za znane i cenione mobilne aplikacje graficzne, a także SDK wykorzystywane przez dziesiątki innych programó. Firma wprost zapowiada, że chce wbudować swoje usługi Creative Cloud w większą liczbę produktów, a tym samym przyciągnąć do nich użytkowników. Aviary od teraz będzie rozwijać swoje SDK w kierunku tej integracji. Zanosi się na spore zmiany w krajobrazie Google Play.

Samsung Galaxy Mega 2 oficjalnie zaprezentowany

Samsung rozszerza swoją ofertę dużych smartfonów. Galaxy Mega 2 posiada 6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 720p. Wewnątrz umieszczono czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,5 GHz, 1,5 GB RAM-u oraz 16 GB rozszerzalnej pamięci wewnętrznej. Wszystko to dopełniają dwa aparaty 8 oraz 2,1 Mpix i Android 4.4 na pokładzie. Wszystko wskazuje na to, że urządzenie w pierwszej kolejności trafi na rynki rozwijające się. Debiut w innych regionach świata stoi póki co pod znakiem zapytania.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu