Apple

iOS 8 może spowodować problemy z Twoim urządzeniem - sprawdź jakie

Jakub Szczęsny
iOS 8 może spowodować problemy z Twoim urządzeniem - sprawdź jakie
95

Wydany niedawno iOS8 dla urządzeń Apple wydaje się być przyczyną pewnych niedogodności z tabletach oraz smartfonach z Cupertino. Na forach użytkownicy tego sprzętu zaczynają zgłaszać coraz więcej niezbyt przyjemnych doświadczeń po dokonaniu aktualizacji do najnowszej wersji systemu operacyjnego, głó...

Wydany niedawno iOS8 dla urządzeń Apple wydaje się być przyczyną pewnych niedogodności z tabletach oraz smartfonach z Cupertino. Na forach użytkownicy tego sprzętu zaczynają zgłaszać coraz więcej niezbyt przyjemnych doświadczeń po dokonaniu aktualizacji do najnowszej wersji systemu operacyjnego, głównie skarżą się na problemy z łącznością bezprzewodową oraz żywotnością baterii.

Wśród wielu zgłaszanych problemów, jednym z poważniejszych wydaje się być usterka dotycząca połączenia WiFi, które według niektórych użytkowników wydaje się być zrywane nawet w warunkach pełnej widoczności telefonu z źródłem sygnału. Scenariusz występowania problemów nie zawsze wygląda tak samo - telefon albo "przerywa" połączenie WiFi lub jego prędkość stopniowo spada do mało akceptowalnego poziomu, gdy przeglądanie stron internetowych przestaje być możliwe.

Na stronie pomocy technicznej Apple widnieje przypadek osoby, która w związku z problemami w działaniu urządzenia wykonała operację przywrócenia systemu do stanu pierwotnego. Po tym sprzęt nie wykazywał żadnych widocznych uchybień w działaniu - do momentu, gdy nie przywrócono kopii zapasowej z chmury. Po tym dokładnie te same problemy powróciły. Apple rzekomo stwierdził, iż w takiej sytuacji problem może mieć sprzętową naturę, jednak sądząc po rozmiarach jakie przybiera zjawisko - wydaje się być to niemożliwe, zwłaszcza, że przed aktualizacją, wszystkie opisywane na forach urządzenia działały poprawnie.

Kolejnym, bardzo poważnym problemem w telefonach Apple po aktualizacji do iOS 8 jest zaskakująco szybki drenaż baterii. W tym wypadku zaleca się jednak zidentyfikowanie aplikacji, która pożera najwięcej zasobów zainstalowanego akumulatora i jeżeli problem przybiera naprawdę duże rozmiary, zastanowić się nawet nad jej odinstalowaniem - choć okazuje się, że w niektórych przypadkach wystarczy reinstalacja. Wygląda to na problem "niezgrania" aplikacji z nową wersją iOS i wydaje się, że aktualizacje od deweloperów powinny niedługo to zlikwidować.

Kolejną zgłaszaną niedogodnością jest spadek wydajności, zwłaszcza tych starszych urządzeń, dla których wydano aktualizację iOS 8. Różnica w szybkości działania jest odczuwalna najbardziej w przypadku aplikacji Safari, która wczytuje strony zauważalnie wolniej.

Skrajne przypadki, w których urządzenia za nic w świecie nie chcą pracować poprawnie powinny znaleźć swój finał w serwisie. Na szczęście pojawiają się doniesienia o tym, że wystarczy przywrócić sprzęt do ustawień fabrycznych i zrekonfigurować telefon lub tablet.

Apple natomiast w tym momencie jest zobligowane do tego, by jak najszybciej zlokalizować źródło problemów w oprogramowaniu, które jest na sto procent winne owym usterkom. Miejmy nadzieję, że aktualizacja systemu likwidująca bolączki iOS 8 pojawi się już niedługo. Sądząc jednak po rozmiarach problemów, wydaje się, że jest to jedna z większych wpadek Apple z aktualizacjami, choć mówiło się czasem o niedziałającym Wi-Fi po wykonaniu uaktualnienia.

A u Was pojawiły się podobne problemy?

Źródło: Discussions.apple.com

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Applehotmobile