Intel

Nie uwierzycie, ile Intel zainwestował już w tym roku w startupy

Tomasz Popielarczyk
Nie uwierzycie, ile Intel zainwestował już w tym roku w startupy
5

Podczas odbywającej się właśnie w San Diego konferencji Intel Capital pochwalił się 500 mln dolarów, które do końca roku zostaną przeznaczone na inwestycje. Na samej imprezie zaprezentowano 10 nowych startupów, w które wpompowane zostaną 22 mln dolarów. Intel Capital to jeden z największych i naj...

Podczas odbywającej się właśnie w San Diego konferencji Intel Capital pochwalił się 500 mln dolarów, które do końca roku zostaną przeznaczone na inwestycje. Na samej imprezie zaprezentowano 10 nowych startupów, w które wpompowane zostaną 22 mln dolarów.

Intel Capital to jeden z największych i najbardziej aktywnych funduszy inwestycyjnych na świecie. Intel ujawnił właśnie, że do końca 2015 roku łącznie na inwestycje zostanie przeznaczone ponad pół miliarda dolarów. Tym samym pobity został wynik z roku ubiegłego, kiedy to na ten cel przeznaczono 359 mln dolarów.

Podczas Intel Capital Global Summit zaprezentowano 10 nowych startupów, w które zainwestowanych zostaną 22 mln dolarów. Podzielono ich na trzy kategorie: nowa komunikacja, technologia wokół nas oraz stare problemy, nowe rozwiązania. W pierwszej grupie znalazły się: FreedomPop, LISNR, Sckipio oraz what3words. Szczególnie interesujący jest ostatni z nich, który chce wprowadzić na rynek technologię bardziej dokładnego określania lokalizacji bez użycia GPS.

Na drugą grupę składają się bardziej konsumenckie rozwiązania. Body Labs zajmuje się gromadzeniem i przetwarzaniem danych dotyczących ludzkiego organizmu, co ma posłużyć stworzeniu jego cyfrowej wersji. Micropgrogram Information to natomiast przedsiębiorstwo rozwijające software'owe rozwiązania do zarządzania danymi w wypożyczalniach rowerów. Perfant Technology rozwija natomiast technologie renderowania obrazu i wideo na potrzeby sztucznej inteligencji, wirtualnej rzeczywistości i rekonstrukcji 3D.

W ostatniej grupie dofinansowanych właśnie startupów znalazł się Chargifi, który chce przekształcić zasilanie w platformę i zapewnić ludziom dostęp do automatów ładujących ich urządzenia w codziennym otoczeniu. Inną firmą związaną z ładowaniem jest Prieto Battery, który konstruuje zbudowane z nietoksycznych materiałów ogniwa 3D o dowolnym kształcie i znacznie większej wydajności. Portfolio zamyka KMLabs, producent kompaktowych, ultraszybkich systemów laserowych o dużej wydajności.

W portfolio Intel Capital znajduje się obecnie imponująca liczba produktów. Od swojego powstania fundusz zainwestował w 11,6 mld dolarów w 1,4 tys. firm w 57 krajach. Przez ten czas aż 213 spółek zadebiutowało na giełdzie, a 377 zostało przejętych lub wchłoniętych przez większe podmioty.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu