Smartwatche

Rynek na to czekał – oto smartwatch Fossila z Android Wear

Konrad Kozłowski
Rynek na to czekał  – oto smartwatch Fossila z Android Wear
36

Zaczęło się! Do gry włączają się nie tylko producenci sprzętu, ale także i gracze posiadający wieloletnie doświadczenie w tworzeniu zegarków - co zdaniem Macieja będzie najistotniejszym zdarzeniem na rynku. Marka Fossil jest jedną z dwóch, których plany znamy od pewnego czasu. Tag Heuer zapowiedział...

Zaczęło się! Do gry włączają się nie tylko producenci sprzętu, ale także i gracze posiadający wieloletnie doświadczenie w tworzeniu zegarków - co zdaniem Macieja będzie najistotniejszym zdarzeniem na rynku. Marka Fossil jest jedną z dwóch, których plany znamy od pewnego czasu. Tag Heuer zapowiedział debiut swojego smartwatcha na listopad, ale smartwatcha Fossil Q Founder poznaliśmy już dzisiaj. Wraz z linią innych ubieralnych produktów z serii Q.

Tylko jeden z nich, wspomniany Founder, może być określony jednak mianem prawdziwego smartwatcha. Pozostałe trzy z czterech pokazanych urządzeń są typowymi, standardowymi zegarkami, które wyposażono w sensory i czujniki znane z opasek fittness. Za podzespoły także odpowiada firma Intel. Oczywiście wszystkie je umieszczono wewnątrz... pasków i bransoletek. Q Reveler i Q Dreamer zostały wycenione na kwotę 125 dolarów, zaś posiadający możliwość powiadamiania za pomocą wibracji i diod LED o notyfikacjach ze smartfona model Q Grant (pierwszy z prawej na głównej grafice) kosztuje od 175 do 195 dolarów.

Bez wątpienia najciekawszą nowością jest Fossil Q Founder - smartwatch wyposażony w ekran dotykowy, działający pod kontrolą systemu Android Wear i napędzany podzespołami od Intela. Jego cena to 275 dolarów, co nie jest zawyżoną kwotą. Pamiętajmy, że Tag Heuer zapowiedział cenę w wysokości 1800 dolarów. Fossil z całą pewnością planuje dotrzeć z tym produktem do większej liczby użytkowników. Nie wiemy kiedy dokładnie smart-zegarek pojawi się na rynku, ale można przypuszczać, że dojdzie do tego jeszcze przed świętami.

Źródło, obrazki: prnewswire, frandroid.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu