Mobile

Instagram chwali się osiągnięciami z okazji trzecich urodzin - warto sprawdzić

Konrad Kozłowski
Instagram chwali się osiągnięciami z okazji trzecich urodzin - warto sprawdzić
10

Zdobywanie popularności przez Instagram najlepiej oddaje słowo "eksplozja". Mania, jaka opanowała najpierw użytkowników iPhone'ów, a później także smartfonów z Androidem, jest jednym z najlepszych przykładów tego jak proste narzędzie do udostępniania treści potrafi zaangażować miliony ludzi. Od pocz...

Zdobywanie popularności przez Instagram najlepiej oddaje słowo "eksplozja". Mania, jaka opanowała najpierw użytkowników iPhone'ów, a później także smartfonów z Androidem, jest jednym z najlepszych przykładów tego jak proste narzędzie do udostępniania treści potrafi zaangażować miliony ludzi. Od początku Instagram minęły wczoraj trzy lata - jakimi osiągnięciami pochwalili się jego autorzy?

Lista rzeczy, którymi chwalą się twórcy Instagram składa się z 10 punktów. Nie są to jednak tradycyjne przechwalanki statystykami - ilością użytkowników, liczbą zdjęć czy miejsc z których publikowane są zdjęcia. Informacje te można raczej określić mianem ciekawostek, o których do tej pory większość z nas nawet nie miała zielonego pojęcia.

Zestawienie otwiera informacja o tak zwanych InstaMeets, czyli spotkaniach z użytkownikami Instagramu. Wspomniane zostały takie kraje jak Indonezja, Rosja i stan Luizjana. Drugim wydarzeniem jest dołączenie do grona użytkowników pierwszej damy Stanów Zjednoczonych oraz utworzenie oficjalnego profilu Białego Domu. Po trzecie - wyróżnieni zostali tacy ludzie jak Drew Kelly i David Guttenfelder, którzy podróżowali po całym świecie, odwiedzili między innymi Koreę Północną i swoimi przeżyciami dzielili się przy użyciu profili na Instagramie.

Zwrócono także uwagę na zeszłoroczne Igrzyska Olimpijskie odbywające się w Londynie - w poście zaznaczone zostało jak duże znaczenie miały aktywności związane z imprezą i to nie tylko te udostępniane bezpośrednio z aren sportowych, ale przez kibiców z całego świata, którzy obserwowali zmagania sportowców na ekranach telewizorów i telebimach. Swoją obecność Instagram zaznaczył także w dyskusji na temat małżeństw osób tej samej płci.

W ciągu ostatnich trzech lat świat zapisał w swej historii kilka bardzo ważnych wydarzeń - protesty w Egipicie czy Huaragan Sandy to jedne z nich. Użytkownicy Instagram dzielili się zdjęciami z tych wydarzeń pozwalając zrozumieć je ludziom z całego świata. Nie mogło zabraknąć wspomnienia o abdykacji papieża Benedykta i wyboru nowego papieża Franciszka.

Sporym wydarzeniem było także udostępnienie możliwości dzielenia się filmami na łamach Instagram - na celowniku usługi wylądował Vine od Twittera i wiadome było, że szanse na popularyzcję propozycji Instagram będą kilkakrotnie wyższe. Nowa funkcja została przyjęta bardzo dobrze i nawet artyści i celebryci postanowili skorzystać z takiej możliwości dotarcia do swoich fanów i nie tylko. Instagram towarzyszył także projektantom, modelom i modelkom oraz wielu innym osobom podczas Fashion Week. Ostatnim, choć nie mniej ważnym wydarzeniem zostało dołączenie NASA do grona użytkowników Instagram. Dzięki temu mamy mięć okazję na "wylot na Księżyc" ;)

Szczerze mówiąc taka forma świętowania trzecich urodzin jest zdecydowanie ciekawsza, aniżeli prezentacja zestawów liczb i wykresów. Dzięki temu do listy obserwowanych dodałem kilka ciekawych osób i organizacji, o których obecności na portalu nie miałem pojęcia. Nie zmieni to za wiele w mojej codzienności, ale szybkie spojrzenie na ładny krajobraz czy przestrzeń kosmiczną każdego ranka może okazać się czymś bardzo przyjemnym.

Źródło: AllFacebook.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu