13

Wideo na Instagramie – relacja z konferencji Facebooka

Co tym razem przyszykował dla nas Facebook? Któż może to wiedzieć, miejmy jednak nadzieję, że okaże się to coś o wiele ciekawszego niż ogłoszenie wprowadzenia dzielenia się krótkimi filmami wideo na Instagram. Konferencja odbywająca się w kampusie Menlo Park powinna dostarczyć nam ciekawych wrażeń, dlatego zapraszamy na relację na Antyweb. Mark Zuckerberg podziękował dziennikarzom za […]

Co tym razem przyszykował dla nas Facebook? Któż może to wiedzieć, miejmy jednak nadzieję, że okaże się to coś o wiele ciekawszego niż ogłoszenie wprowadzenia dzielenia się krótkimi filmami wideo na Instagram. Konferencja odbywająca się w kampusie Menlo Park powinna dostarczyć nam ciekawych wrażeń, dlatego zapraszamy na relację na Antyweb.

Mark Zuckerberg podziękował dziennikarzom za wizytę i na początku skupił się na aplikacjach mobilnych, które dostępne są aktualnie: głównej aplikacji, Messengerze, Instagramie i Menedżerze stron. Podczas konferencj skupimy się na Instagramie, który skupia ogromną ilość użytkowników. Ilość osób pracująca nad Instagramem została potrojna, ale „to dopiero początek”.

1

Kevin Systrom, lider zespołu pracującego nad Instagramem pojawił się na scenie. Instagram jest jednym z tych prodtów, które pozwlają zapamiętać i zatrzymać wspomnienia i najważniejsze momenty życia.

2

130 milionów użytkowników, 16 miliardów zdjęć – to są naprawdę niezłe statystyki prawda? Skupmy się więc na tym, co Instagram planuje na przyszłość. Nowością okazuje się (oczywiście) funkcja dzielenia się filmami na Instagram.

3

Zanim zdecydowano się na prezentację nowości musiałby zostać osiągnięte trzy cele: prostota, piękno i społeczność. W interfejsie aplikacji nie zmieniło się zbyt wiele – zaraz obok przycisku pojawiła się ikonka kamery. Limit długości filmu to 15 sekund. Nowością jest przycisk usunięcia, który usuwa poprzednie elementy klipu. Kolejnym krokiem jest nałożenie filtrów na film – wybierać można pomiędzy 13 zupełnie nowymi filtrami.

6

5

4

Krótkie podsumowanie: 15 sekund, 13 filtrów, opcja wybrania miniaturki filmu, ten sam znany Instagram.

tyt

Funkcja nagrywania wideo od samego początku dostępna będzie również dla urządzeń z Androidem!

and

Funkcja Cinema to stabilizacja obrazu dla naszych 15-sekundowych filmów – wszystko po to, by wyglądały jak najlepiej. Na przykładowych wideo faktycznie robiła one spore wrażenie, ciekawe jak sprawdzi się w rzeczywistości.

11

Konferencja zakończyła się, a aktulizacja aplikacji jest już dostępna w App Store.