Mobile

Polska mechaniczna żaba doceniona przez Microsoft

Marcin M. Drews
Polska mechaniczna żaba doceniona przez Microsoft
6

Mowa o grze komputerowej "Freddy", która zgłoszona została do zorganizowanego przez Microsoft konkursu "Twoja firma, Twoja szansa na sukces". Autorzy z rzeszowskiej firmy MobiTouch nie kryją radości! Niestety, my na grę musimy jeszcze chwilę poczekać. Patronem honorowym konkursu jest Polska Agenc...

Mowa o grze komputerowej "Freddy", która zgłoszona została do zorganizowanego przez Microsoft konkursu "Twoja firma, Twoja szansa na sukces". Autorzy z rzeszowskiej firmy MobiTouch nie kryją radości! Niestety, my na grę musimy jeszcze chwilę poczekać.

Patronem honorowym konkursu jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. W szranki stanęło aż 107 firm z całej Polski. Finałowa gala odbyła się 25 września. Przedstawiono wtedy dziesięć najlepszych projektów konsumenckich i biznesowych pa platformy Windows 8, Windows Phone 8 i Windows Azure. Jak twierdzi sam organizator:

Dzięki uczestnictwu w konkursie Twoja firma, Twoja szansa na sukces wypromujesz swoją firmę i stworzoną aplikację, uzyskasz dostęp do profesjonalnego wsparcia technologicznego i biznesowego oraz zyskasz szansę na wygranie atrakcyjnych nagród! (źródło)

Co prawda na liście zwycięzców w kategorii "Aplikacja konsumencka" na drugim miejscu widnieje gra "Pipeball", a nie "Freddy", ale zamieszanie tłumaczą już sami autorzy:

Już wkrótce nastąpi premiera gry "Freddy", która w początkowej fazie procesu, oraz w trakcie trwania konkursu "Twoja firma, Twoja szansa na sukces", nazywała się "Pipeball". Przeobrażenie nazwy to nie jedyna zmiana, jaka nastąpiła podczas prac nad kolejną grą prężnie rozwijającej się firmy MobiTouch: - Tak naprawdę, to zmieniła się cała koncepcja. – Mówią zgodnie Ivan Mazur i Michal Fal, członkowie zespołu. - Pierwotnie gra miała polegać na zręcznościowym odbijaniu kulek, by wpadały w odpowiednie miejsca. Dopiero później pojawił się bohater: żaba Freddy, która szybko stała się ikoną gry. Tak powstała cała obecna otoczka i wszystkie stopnie trudności. Jedynie gatunek się nie zmienił i mechanika jest ta sama. (źródło)

"Freddy" ma być grą zręcznościowo-przygodową. Bohaterem jest android-żaba - hybryda stworzona przez szalonego naukowca. Jej celem jest oczywiście ucieczka ze złowrogiego laboratorium.

Zadaniem gracza jest umożliwienie Freddy’emu wydostania się z laboratorium i przeżycia wielu nietypowych przygód, które odsłonią kolejne plansze. I tak oto tłem fabuły stają się: wnętrze studni, tropiki, przestworza czy nawet kosmos. Całość opiewa stylowa oprawa graficzna i muzyczna, autorstwa MobiTouch. - "Freddy" został zgłoszony jeszcze do dwóch innych, tym razem międzynarodowych, rozgrywek. - Zapowiada Michał Ręczkowicz. – Liczymy na to, że z naszym pomysłem przebijemy się jeszcze dalej, a tym czasem nadal pracujemy nad grą.

Nie jest to pierwsze tegoroczne wyróżnienie dla młodych twórców z Rzeszowa.

4 kwietnia 2013 zajęliśmy czwarte miejsce w krajowych finałach największego na świecie konkursu technologicznego dla studentów – „Imagine Cup”. Drużyna „Touch The Future” na tę okazję przygotowała projekt „CityQuest”, który na czwartej pozycji uplasował się w kategorii „Games”.

Choć sam konkurs Microsoftu wzbudza czasem w sieci kontrowersje, warto spojrzeć nań pozytywnie. Laur dla młodych programistów to zawsze przepustka przy wielu drzwiach, do których przyjdzie im w przyszłości pukać. Nagrodami dla twórców są... telefony Nokia z systemem Windows Phone oraz wsparcie marketingowe w działaniach promocyjnych. Powiedzmy to sobie szczerze - szału nie ma, ale za to w portfolio pozostanie miły ślad.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

PS. Za ten artykuł nie wziąłem pieniędzy ani od MobiTouch, ani od Microsoftu. Za wczorajszy nie wziąłem również żadnych pieniędzy od google'a, a za przedwczorajszy - od komety ISON. :)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftrzeszówGrygra