Polska

InPost na święta - 1000 dodatkowych kurierów, 100 dodatkowych tirów i odbiory paczek w soboty

Grzegorz Ułan
InPost na święta - 1000 dodatkowych kurierów, 100 dodatkowych tirów i odbiory paczek w soboty
17

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku firmy kurierskie nauczone na problemach z lat ubiegłych, lepiej przygotowały się w tym roku na świąteczny pik zakupowy.

DPD uruchamia nową sortownie paczek pod Warszawą, która obsłuży 30% wolumenu DPD z całej Polski, podobnie Poczta Polska w Zabrzu, dodatkowo uruchamiając program sezonowej rekrutacji na kierowców i pracowników sortowni.

Rafał Brzoska, prezes InPost:

Przed nami Black Friday, czyli tradycyjne rozpoczęcie świątecznego szczytu paczkowego, choć w InPost rekordowe wolumeny notujemy już od początku tygodnia. W okresie świątecznym spodziewamy się nawet ponad 50% wzrostu obsługiwanych wolumenów w porównaniu do roku ubiegłego.

InPost również nie zamierza powtarzać błędów i dwoi się i troi przed świętami. W połowie października informowałem Was o przekroczeniu liczby 4 tysięcy Paczkomatów, dziś już wiadomo, że już ich 4300, czyli o 1500 więcej niż rok wcześniej, to powinno zrobić różnicę.

Oprócz stawiania nowych Paczkomatów, InPost poinformował nas o nowych zatrudnieniach, w szeregach InPostu pojawi się teraz 1000 dodatkowych kurierów i 100 dodatkowych tirów, rozwożących paczki w całym kraju.

Rafał Brzoska, prezes InPost:

Mimo, że nadal intensywnie rekrutujemy pracowników to do szczytu paczkowego czujemy się dobrze przygotowani. Zatrudniliśmy dodatkowo 1000 kurierów wraz z samochodami kurierskimi oraz 100 dodatkowych TIR-ów, które będą wozik przesyłki tak aby wszystkie dotarły przed świętami.

Kolejna rzecz, która powinna trochę rozładować ruch, to opcja odbioru paczek w soboty, którą InPost udostępni w okresie od 24 listopada do 15 grudnia 2018 roku. Warunkiem będzie złożenie najpóźniej w piątek do 14:00, zlecenia odbioru minimum 30 paczek na stronie zwiekszonenadania.inpost.pl - kurierzy będą realizować zlecenia w sobotę między godziną 10:00 a 15:00.

Źródło: InPost.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu