Polska

Uważajcie na "cudowne promocje" w Black Friday i Cyber Monday

Grzegorz Ułan
Uważajcie na "cudowne promocje" w Black Friday i Cyber Monday
24

Festiwal promocji i zniżek rozpocznie się już niedługo, jak co roku wiele sklepów stacjonarnych i internetowych przygotowuje się do tych dni, szykując nowe cenniki swoich produktów.

Jak co roku też, nie zawsze są one odzwierciedleniem prawdziwych obniżek, gdyż niektóre sklepy sztucznie zawyżają ceny produktów, które później mają być w promocji.

To nic nowego wprawdzie, Was nie zaskoczy, ale warto uczulać na ten proceder, zwłaszcza, że mamy akurat żywy przykład na to. Jeden z użytkowników Wykop trafił w sklepie Morele.net na dziwną zmianę cen słuchawek HyperX Cloud, które wczoraj rano kosztowały 349,00 zł, a gdy wrócił do nich po południu cena wzrosła do 414,29 zł. Zrzut jest z 11 listopada, znaleziony w cache w Google.

Co ciekawe, dokładnie te same słuchawki znalazły się w zestawie produktów na stronach Morele - Black Week z informacją, że ich cena zostanie obniżona o 80 zł. Faktycznie jednak obniżka wyniesie tylko ok. 20 zł, z uwagi na sztuczne jej podwyższenie wczoraj.

Tak więc uważajcie proszę w najbliższe dni, by nie dać się naciąć na takie lub podobne zagrywki. Jeśli traficie na jakąś mega dużą obniżkę, sprawdzajcie poza daną stronę ceny tych produktów, przede wszystkim na stronach producentów tych produktów.

W przypadku gdy w te dni będziecie robić zakupu na AliExpress, skorzystajcie z pomocy serwisu AliPrice i rozszerzeń monitorujących zmian cen w zadanym okresie i ich ozszerzeń do Google Chrome i Firefox:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu