Gry

Red Dead Redemption 2 rozbiło bank. Zgadniecie ile milionów dolarów zarobiła gra w przeciągu 3 pierwszych dni?

PW
Paweł Winiarski
18

Zastanawialiście się kiedyś dlaczego Rockstar nie wypluwa gier taśmowo? Przecież tych GTA i RDR-ów mogłoby być już po 10, na przykład co roku - oj, no może co dwa żeby nie wyjść na firmę, która chce tylko wydoić graczy. No cóż, takie perełki, jak GTA V czy RDR 2 nie powstają przez rok czy dwa. Ale c...

Zastanawialiście się kiedyś dlaczego Rockstar nie wypluwa gier taśmowo? Przecież tych GTA i RDR-ów mogłoby być już po 10, na przykład co roku - oj, no może co dwa żeby nie wyjść na firmę, która chce tylko wydoić graczy. No cóż, takie perełki, jak GTA V czy RDR 2 nie powstają przez rok czy dwa. Ale czy wydawanie gier w tak dużych odstępach czasowych się opłaca? Biorąc pod uwagę to, ile zarobiło Red Dead Redemption 2 przez 3 pierwsze dni - wychodzi na to, że tak.

725 milionów dolarów w 3 dni, lepsze tylko GTA V

Rockstar z dumą ogłosił, że w przeciągu trzech pierwszych dni od premiery (oczywiście liczymy tu również zamówienia przedpremierowe) udało się zarobić na Red Dead Redemption 2 aż 725 milionów dolarów. A to oznacza, że RDR 2 jest drugim największym otwarciem growym w historii. Kto wciąż zajmuje pierwsze miejsce? No cóż, chyba się domyślacie że chodzi o Grand Theft Auto V. Tamtej grze Rockstara w 3 dni udało się zarobić miliard dolarów. Ale nie jestem zdziwiony, GTA to starsza i popularniejsza marka - RDR zawsze wydawało się jednak trochę bardziej "niszowe i tak na pewno zostanie na zawsze".

Rekord w PlayStastion Store

No to jeszcze rekordzik u niebieskich. Sony ogłosiło, że RDR2 ustanowiło nowy rekord w sieciowych zamówieniach przedpremierowych, było też najlepiej sprzedającą się cyfrową grą w dniu premiery historii oraz najlepiej sprzedającą się cyfrową grą przez pierwsze 3 dni.

Myślę, że Red Dead Redemption 2 zgarnie jeszcze kilka takich rekordów, a później tytułów w podsumowaniach najlepszych gier 2018 roku. Biedne wszystkie produkcje, które wychodzą tej jesieni, walczyć o zainteresowanie graczy z takim hitem to walka skazana na porażkę.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: