HTC

Ile gogli HTC Vive dotąd się sprzedało? Trudno w to uwierzyć [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Ile gogli HTC Vive dotąd się sprzedało? Trudno w to uwierzyć [prasówka]
15

W sieci pojawiły się informacje na temat tego, jak duża liczba gogli HTC Vive do tej pory trafiła do użytkowników. Okazuje się, że wirtualna rzeczywistość szybko zyskuje na popularności.

Sprzedaż HTC Vive

Przedsprzedaż HTC Vive ruszyła 1 marca. W ciągu pierwszych 10 minut zarezerwowano 15 tys. egzemplarzy gogli. Oficjalna sprzedaż ruszyła 5 kwietnia. Od tamtej pory tajwańska firma w sumie sprzedała ponad 140 tys. sztuk HTC Vive. To bardzo dużo, biorąc pod uwagę cenę oraz wysoki próg wejścia (wynikający m.in. z dużych wymagań sprzętowych co do komputera). Okazuje się, że wirtualna rzeczywistość spotkała się z ciepłym przyjęciem konsumentów oraz firm. Przy czym oczywiście trudno porównywać ten wynik z jakąkolwiek inną kategorią sprzętową - VR to ciągle segment niszowy, który dopiero się rozwija. W każdym razie trudno uwierzyć w to, że HTC Vive tak dobrze się sprzedaje. Jeżeli tak dalej pójdzie, biznes ten stanie się głównym źródłem utrzymania tajwańskiej firmy - wydaje się to szczególnie realne, gdy spojrzymy, jak radzi sobie ona na rynku mobilnym.

HTC 10 z Androidem 7.0

Dziś rusza proces aktualizacji HTC 10 do Androida 7.0 Nougat. Pierwsze odblokowane smartfony powinny już otrzymywać nową wersję oprogramowania. Nie wiemy jeszcze, jak duże zmiany w systemie zaimplementował producent i czy poza fundamentem w postaci nowego Androida, cokolwiek jeszcze ulegnie zmianie. Posiadacze modeli zmodyfikowanych przez operatorów poczekają dłużej, bo aż do początku przyszłego roku. HTC 10 nie jest jedynym modelem, który otrzyma Nougata. Producent obiecał też zaktualizować modele One M9 oraz A9.

Plex wprowadza inteligentne tagowanie zdjęć

Popularny serwer multimedialny teraz w wersji premium będzie nam samodzielnie oznaczał zdjęcia. Dzięki zastosowaniu technologii opartej o machine learning aplikacja potrafi samodzielnie rozpoznać, co znajduje się na danej fotografii, a następnie przypisać jej odpowiednie tagi. Jednocześnie zaktualizowano interfejs w taki sposób, aby znajdowanie zdjęć było możliwe właśnie w oparciu o te oznaczenia. Z rozwiązania tego będą mogli skorzystać wyłącznie posiadacze pełnej subskrypcji. Pozostali jednak również zobaczą zmiany, bo nowa aktualizacja wprowadza m.in. poprawki w wyglądzie, szybszy import zdjęć i ulepszoną galerię.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

HTCvrHTC Vivegogle vr