Gry

Humble Game Making Bundle – tym razem zamiast gier za bezcen kupimy programy do ich tworzenia

Tomasz Popielarczyk
Humble Game Making Bundle – tym razem zamiast gier za bezcen kupimy programy do ich tworzenia
10

Organizatorzy Humble Bundle stale poszerzają swoją akcję o nowe pomysły. Były już ebooki, komiksy, muzyka. Teraz w ofercie pojawia się paczka z oprogramowaniem do tworzenia gier - nie byle jakim, bo wycenianym na 1,9 tys. dolarów (wiadomo, jak to jest z tymi abstrakcyjnymi kwotami, więc traktujmy to...

Organizatorzy Humble Bundle stale poszerzają swoją akcję o nowe pomysły. Były już ebooki, komiksy, muzyka. Teraz w ofercie pojawia się paczka z oprogramowaniem do tworzenia gier - nie byle jakim, bo wycenianym na 1,9 tys. dolarów (wiadomo, jak to jest z tymi abstrakcyjnymi kwotami, więc traktujmy to z przymrużeniem oka). Jeżeli zatem zawsze marzyliście o tym, żeby wykreować coś własnego, jest ku temu okazja.

Tradycyjnie już na ofertę nowej edycji Humble Bundle składają się trzy pakiety. Płacąc dowolną kwotę powyżej dolara otrzymamy dostęp do podstawowego, którego głównym elementem jest Game Dev Starter Pack. Składa się na niego kilka narzędzi. Najważniejszym jest Game-Guru, bo za jego pomocą możemy tworzyć gry z grafiką 3D. Do tego dostajemy jeszcze znacznie prostszy Stencyl, gdzie tworzenie przypomina trochę układanie klocków, a także Axis Game Factory Pro, które pozwala na uzyskanie interesujących efektów graficznych. Warto zajrzeć na strony internetowe tych programów, gdzie znajdziemy tutoriale i poradniki. Dopełnieniem podstawowej paczki jest jeszcze zestaw Humble Bundle Starter DLC Pack zawierający grafiki, multimedia i inspiracje. Ponadto dostajemy również zniżkę 90 proc. na RPG Makera i kody Steam na gry indie stworzone za pomocą dostarczonych narzędzi - tak ku pokrzepieniu.

Znacznie ciekawiej wygląda druga paczka, którą otrzymujemy wraz z pierwszą po wpłaceniu kwoty wyższej niż średnia wpłat. Ta jednak wynosi już ponad 10 dolarów, więc wydatek znacząco rośnie. W zamian otrzymamy RPG Maker VX z całą masą dodatkowych grafik, postaci i innych elementów do wykorzystania w procesie tworzenia. Tutaj również znajdują się dwa kody na przykładowe gry. Warto dodać, że ponad rok temu RPG Maker VX już raz był dostępny w Humble Bundle, więc nie jest to jakaś absolutna nowość.

Niewiele więcej trzeba dopłacić, by przekroczyć trzeci próg i uzyskać wszystkie produkty z tej edycji Humble Bundle (wystarczy kwota powyżej 12 dol.). Zdecydowanie warto to zrobić, jeżeli chcemy rozpocząć swoją przygodę z tworzeniem, bo dostajemy w zamian bardzo wartościowy App Game Kit 2, za pomocą którego możemy zabierać się również za gry mobilne. Do tego dochodzi Spriter Pro do tworzenia animacji oraz Sprite Lamp do budowania obiektów 2D, a także dodatkowa paczka grafik o tematyce RPG Fantasy. Jest też jeszcze jedna gra - Goats on a Bridge, zwycięzca  Indie Game Maker Contest w 2014 roku.

Tradycyjnie po tygodniu pakiet zostanie jeszcze rozszerzony i osoby, które wpłaciły więcej niż średnia wpłat, otrzymają jeszcze kilka bonusów. Trudno przewidzieć, jakie one będą. Co ciekawe, przed jakimkolwiek zakupem możemy zostawić tutaj swój mail i całkowicie bezpłatnie dostać grę Mibibli's Quest oraz pakiet Humble Bundle Exclusive DLC Pack zawierający grafiki i multimedia do wykorzystania.

Oczywiście akcja jest adresowana przede wszystkim do laików, którzy dopiero zaczynają lub chcieliby zacząć. To jednak nie oznacza, że bardziej doświadczeni nie znajdą tutaj czegoś dla siebie. Jeżeli zawsze marzyliście o tworzeniu własnych gier, lepszej okazji na zrealizowanie tego chyba nie będzie. Ja sam jeszcze się waham, czy kiedykolwiek uda mi się cokolwiek z taką paczką zrobić. Za wpłatą na pewno przemawia to, ze część kwoty wędruje na rzecz  Extra Life, Hcild's Play oraz imprezy poświęconej grom niezależnym IndieCade.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu